terazmuzyka.pl
Newsy 3623V  
rf | fot. Facebook | 20 kwietnia 2018
27

TSA ma nowego wokalistę

Zespół TSA poinformował, kto zastąpi na scenie Marka Piekarczyka.

W marcu z zespołem TSA rozstał się wokalista Marek Piekarczyk. Grupa od maja wznawia koncertową działalność z nowym frontmanem.

Lunatic Soul udostępnia nowy utwór

24 marca w Gostyniu odbył się pożegnalny koncert z Piekarczykiem w składzie. Wokalista w rozmowie, która odbyła się w połowie miesiąca, z Wiesławem Królikowskim skomentował swoją decyzję:

Nie lubię o tym gadać, ale tobie i czytelnikom „Teraz Rocka” powiem, że to prawda. [...] Właściwie, to odszedłem z TSA już w grudniu 2017 roku [...]. Zespół TSA będzie pewnie koncertował, ale z innym wokalistą. Dowiedziałem się niedawno, że szukali kogoś na moje miejsce już przeszło rok temu. Życzę im powodzenia i jak to mawiał mój sąsiad: „Pozazdrościć apetytu, Panowie!”.

Teraz zespół poinformował, kto od maja stanie przed mikrofonem. Będzie to Damian Michalski, znany z udziału w programie „The Voice Of Poland”.

Grupa napisała na swoim Facebooku:

Z końcem marca 2018 zespół TSA opuścił Marek Piekarczyk. Dziękujemy mu za wieloletnią współpracę. Od maja 2018 nowym wokalistą TSA jest Damian Michalski.

Zapraszamy na koncerty !

Poniżej możecie zobaczyć, jak Damian Michalski sprawdził się w repertuarze The Police.

TSA to jedna z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. Powstała ona w 1979 roku w Opolu. Marek Piekarczyk, do zespołu stworzonego z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka, dołączył dwa lata później. Wówczas wykrystalizował się klasyczny skład TSA - Nowak, Piekarczyk, perkusista Marek Kapłon, gitarzysta Stefan Machel oraz basista Janusz Niekrasz.

Największą popularnością cieszyły się ich nagrania z lat osiemdziesiątych - „Live”, „TSA” czy „Heavy Metal World” - które sprzedawały się w kilkusettysięcznych nakładach. Perturbacje personalne skomplikowały działalność zespołu. W latach 90. istniały jednocześnie dwa oblicza grupy - TSA (Nowaka i Piekarczyka) oraz TSA Evolution (w której grał m.in. Machel i Niekrasz). Szybko jednak obie formacje przestały istnieć.

W 1998 TSA powróciło, jednak dopiero dwa lata później doszło do reaktywacji oryginalnego składu, od tamtej pory grupa intensywnie koncertowała, ale nagrała tylko jeden studyjny album - „Proceder” (2004).

Komentarze (27)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
kadakrystian dodano: 20.04.2018, 20:20 #1
Powinni zakończyć działalność.
Bez Piekarczyka to nie ma sensu.
Pokaż odpowiedzi (2)
Marek Fan [31.42.***.***] dodano: 20.04.2018, 21:01 #4
Śmieszne i tragiczne jednoczesnie.... Szkoda
Pokaż odpowiedzi (1)
Fan [94.254.***.***] dodano: 20.04.2018, 21:13 #6
Starsi Panowie ...a jak dzieci, to tak jakby teraz zaznaczam teraz...Sabbath bez Ozzego, Purple bez Gillana, KAT bez Romka ...itd
sunset_station dodano: 20.04.2018, 21:17 #7
Kibel.
Strych [37.47.***.***] dodano: 20.04.2018, 21:50 #8
Tacy starzy a tacy... cisną się na usta dosadne słowa.
Tak, to jest tragicznie śmieszne.
Jak można tak zdeptac własną legendę? Na jaką publiczność oni liczą na koncertach?
Vampirro dodano: 20.04.2018, 21:56 #9
Cóż rzec...
Przynajmniej pogoda ładna.
Szymon1999 [188.164.***.***] dodano: 20.04.2018, 22:02 #10
Do Fan
Sabbath bez Ozzego to był częsty widok - śpiewał tam nawet wymieniony przez Ciebie Gillan czy Dio. I chyba nie można powiedzieć że to były słabe płyty ;-)
Pokaż odpowiedzi (1)
maddog dodano: 20.04.2018, 23:13 #12
"Jakiś mądry, który życie znał
miał powiedzieć, że...
że nie z każdej mąki choćbyś chciał
zawsze będzie chleb"
Hanys [37.47.***.***] dodano: 20.04.2018, 23:46 #13
Uwielbiam Złe Psy, i JNB ,ale tego sobie nie wyobrażam. Choć życzę młodemu powodzenia. Bo TSA już koniec. Coś mi się wydaje że młody to tylko na złość Markowi!!!
Caca Volante [94.254.***.***] dodano: 21.04.2018, 00:44 #14
TSA...tribute band...żałosne.
Jezus [31.42.***.***] dodano: 21.04.2018, 13:26 #15
Cover Band !!!
Kocica, Pierwszy Karabin, Maratończyk, 51, Trzy Zapałki, itd..... TYLKO MAREK MOŻE TO ŚPIEWAĆ !!!! Nie życzę powodzenia na nowej drodze, bo Wam trzeba zyczyć ROZUMU !!!
Tapi16 [79.191.***.***] dodano: 21.04.2018, 20:57 #16
Czy to jakieś zebranie Chóru Marudnych Starców - w skrócie CMS? To w końcu Piekarczyk opuścił zespół z własnej woli dla własnej kariery. Młody wymiata. Posłuchajcie jak śpiewa w Opiłkach - zespole Kapłona.
https://www.youtu(...)4kGL2h-w
Ja tam słyszę kawał solidnego, rockowego, energetycznego wokalu.
Dać mu szansę a nie przekreślać.
mikrobas dodano: 21.04.2018, 22:17 #17
Przypomina mi się historia Queen i przypadek A. Lamberta.
Słabe to,po prostu słabe.
Willy [31.42.***.***] dodano: 21.04.2018, 22:20 #18
A ja to skeślam nawet jak ma głos jak anioł bo są takie zespoły gdzie nikt nie powinien śpiewać oprócz tego wokalisty który był wyjątkowa postacią w danym bandzie. Czy ktoś sobie wyobraża Lady Pank bez Panasa albo Led Zeppelin bez Planta...? Można by tak wymieniać. To samo tyczy TSA. Marek był dla nich nie tylko głosem Ale i osobowością sceniczną i teraz to jest cover band- nic poza tym. Chłopy będą jeździć jeszcze trochę bo nie mają innych możliwości i tyle. Będzie jak z TSA Evolution lata temu... Właśnie sami zaczynają dostać swoją legendę...
Rollo [5.172.***.***] dodano: 21.04.2018, 23:02 #19
Ale padaka, koleś ma słaby, nieciekawy wokal, no i jeszcze z takiego programu... Przecież od razu widać że żaden z niego rockman tylko zwykły pozer z parciem na szkło, zrobiłby wszystko żeby zaistnieć.

Tyle było rozwodów w historii rocka, rachunki nigdy się nie zgadzają, a podzielone zespoły zawsze były słabsze niż klasyczny skład, szkoda że panowie w starszym już przecież wieku nie mogą się dogadać. Piekarczyk niech jeszcze zrobi swoją wersję zespołu i będzie komedia jak z Katem.
looksharp [91.224.***.***] dodano: 21.04.2018, 23:20 #20
tak jak z Myslovitz, niby jest ale bez Rojka traktowani są średnio poważnie, szkoda mi ich - jednych i drugich


Lemmysomemoney dodano: 22.04.2018, 11:49 #21
Żarty z pogrzebu :D
Tomp [91.233.***.***] dodano: 22.04.2018, 13:06 #22
Dobrze, że Marek odszedł. TSA istnieli wyłącznie dla kasy. Na koncertach było widać, iż część z nich gra tylko i wyłącznie dla kasy. Żeby przez kilkanaście lat nie nagrać żadnego numeru? A tak wychwalanej przez wszystkich płyty "PROCEDER" nie dam rady wysłuchać w całości. Mam wrażenie, że najwięcej kwasów wytwarza w zespole Andrzej Nowak. I co najgorsze wpływa na pozostałych ludzi z grupy. Nie pierwszy raz doprowadził On do rozpadu TSA.
Panie Marku, życzę powodzenia i mam nadzieję, że niedługo nagra Pan coś nowego.
Kokka [79.175.***.***] dodano: 22.04.2018, 15:28 #23
Ostateczny upadek.
Pokaż odpowiedzi (1)
Daniel [83.31.***.***] dodano: 23.04.2018, 02:40 #25
Dorzucę jeszcze przykład Ostrowskiej i Lombardu...zespół niby działa cały czas, ona solowo też a wie o tym mało kto niestety...
Pokaż odpowiedzi (1)
Fan TSA [178.235.***.***] dodano: 23.04.2018, 14:48 #27
Jako fan TSA uważam że zespół chylił się ku upadkowi już dawno, za dużo wzajemnych niesnasek, zespół ledwo zipał sam przez siebie... Ale to koniec. Można słuchać Dżemu bez Ryśka, Queen bez Freddiego, czy luczykowego Kata bez Romana - ale to nie ma nic wspólnego z oryginałem - niestety... Ok, Turbo bez kupczyka daje radę, ale to wyjątek. czy ktoś wyobraża sobie jak inny wokalista śpiewa Trzy zapałki? ... To tak jakby słyszeć Ace of spades bez Lemmyego albo Nothing else matters bez Hetfielda, no sorry...