terazmuzyka.pl
Newsy 2248V  
rf | 16 grudnia 2018
6

Tulia zaprezentowała niezwykłą przeróbkę przeboju Metalliki [WIDEO]

Grupa Tulia zaprezentowała teledysk do utworu „Nothing Else Matters” Metalliki. Piosenka pochodzi z debiutanckiej płyty wokalnego zespołu.

Zespół Tulia zwrócił na siebie uwagę w 2017 roku, wykonując przeróbkę utworu „Enjoy The Silence” Depeche Mode w ludowym stylu z białym śpiewem. W maju 2018 roku ukazała się debiutancka płyta Tulii, zatytułowana po prostu „Tulia”. Znalazły się na niej ludowe przeróbki rockowych utworów polskich (m. in. Dawida Podsiadło, Maanamu, T.Love, O.N.A.) oraz zagranicznych (Metallica, Depeche Mode) oraz kilka piosenek autorskich. Płyta okazała się ogromnym sukcesem, dotarła do 7. miejsca OLiS i sprzedała się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy, zapewniającym Platynę.

Polski zespół wystąpi podczas meczu NBA

Teraz zespół zaprezentował kolejny teledysk – jest to „Nothing Else MattersMetalliki. Możecie się z nim zapoznać poniżej.

Miesiąc temu ukazała się specjalna edycja płyty „Tulia”. Znalazło się na niej 20 utworów, z czego pięć to nowe, autorskie kompozycje. W dwóch piosenkach można usłyszeć tak znakomitych artystów jak Kasia Kowalska czy wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek.

6 stycznia 2019 roku, z okazji Polish Heritage Day odbędzie się mecz drużyny LA Clippers, w której gra polski zawodnik Marcin Gortat przeciwko Orlando Magic. Mecz uświetni występ zespołu Tulia, który wykona własną aranżację hymnu USA oraz piosenkę „Pali się” z reedycji debiutanckiej płyty.

Tulia będzie pierwszym polskim zespołem w historii, który wystąpi podczas meczu największej ligi koszykarskiej świata, a już absolutnie wyjątkowym wyróżnieniem jest zaproszenie do wykonania hymnu USA w największej i wręcz legendarnej hali w Los Angeles. Mecz będzie transmitowany w telewizjach na całym świecie. W Polsce transmisję przeprowadzi Canal +.

Komentarze (6)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Geminiman [83.26.***.***] dodano: 16.12.2018, 11:31 #1
Szósta piosenka z płyty "Ray of Light" Madonny sprawiła że do cna znienawidziłem ósmą piosenkę z "Czarnego Albumu" Metalliki. A właśnie, czy wiecie jak nazywa się szósta ścieżka na tym albumie Madonny z 1998 roku.
Pokaż odpowiedzi (1)
Doktorek dodano: 16.12.2018, 13:26 #3
To tylko pokazuje, jak bardzo uniwersalna jest twórczość Amerykanów - brawo!
magnus [89.64.***.***] dodano: 16.12.2018, 14:45 #4
Nie znoszę tej Tulii, w pracy tłukli mi ich całą płytę, nie do zniesienia są te covery Enjoy the Silence albo Nothing Else Matters pełne ludowego piania!
Pokaż odpowiedzi (2)
Zobacz także
Newsy 297V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group