terazmuzyka.pl
Newsy 582V  
szy | 8 sierpnia 2017
0

Tye Trujillo. Zobacz film o 12-letnim basiście [WIDEO]

Do sieci trafił krótki film o 12-letnim synu basisty Metalliki, który nie tak dawno miał okazję zagrać kilka koncertów z zespołem Korn. 

Tye Trujillo, 12-letni syn Roberta Trujillo, obecnego basisty Metalliki, który na co dzień gra w zespole The Helmets, ale kilka miesięcy temu zrobiło się o nim bardzo głośno z innego powodu. Zastąpił on bowiem na trasie po Ameryce Południowej basistę zespołu KornFieldy’ego.

Nergal: Metallica to zespół numer jeden na świecie

Tye Trujillo zadebiutował w składzie Korn 17 kwietnia 2017 roku w Kolumbii. Jego ostatni koncert z zespołem miał miejsce 10 dni później w Chile. 12-letni basista zastąpił Fieldy'ego, który nie mógł zagrać tych koncertów z uwagi na rodzinne zobowiązania. 

W niczym nie musiałem mu pomagać. Spędził popołudnie z gitarzystą, Munkym, i razem przeszli przez piosenki Korna, a ja siedziałem i jadłem przekąski

- powiedział Trujillo senior.

O tym jak poradził sobie młody basista możecie przekonać się oglądając 15-minutowy film, który trafił właśnie do sieci - pod tym adresem.  

Munky w wywiadzie dla „New Musical Express” powiedział, jak zrodził się pomysł, żeby Tye zastąpił Fieldy’ego. Całość zaczęła się, kiedy na lotnisku Jonathan Davis i Fieldy wpadli na Roberta Trujillo, a ten pokazał mu filmy, na których Tye gra utwory Korna.

Kiedy Fieldy zakomunikował nam, że nie będzie w stanie z nami zagrać, zasugerował Tye. To nie jest zwykłe zastępstwo, to DNA Roberta Trujillo, jednego z najwspanialszych basistów na planecie. Niesamowite, jak dużo widać w nim ojca.

Dodał również:

Niesamowite, że ktoś tak młody jest tak utalentowany. Będzie zawodowym muzykiem, budujące jest to, że wie o tym w tak młodym wieku.

Z kolei Robert Trujillo tak powiedział w wywiadzie dla „The Huffington Post” o swoim synu:

Jest niesamowitym basistą i bardzo dobrym kompozytorem. Kiedy słucham jego linii basowych i riffów, myślę sobie: „Szkoda, że ja na to nie wpadłem”. Wymyśla własne rzeczy, ale jest także pod wpływem takich muzyków, jak Jaco Pastorius, Miles Davis, Black Sabbath, Led Zeppelin. Słuchamy też takich zespołów jak Queens Of The Stone Age i Tool. Chłonie jak gąbka. Uwielbia funk. Uwielbia Jamesa Browna. Jest 12-latkiem, który chłonie muzykę i widzę, że podsyca to jego kreatywność.

15 sierpnia 2017 roku Korn, w składzie już z Fieldym, będzie gwiazdą 11. Festiwalu Legend Rocka, który odbędzie się w Dolinie Charlotty. Bilety dostępne są w serwisie Ticketpro.pl i można je kupić w następujących cenach:

  • I sektor - 250zł
  • II sektor - 200zł
  • III sektor - 150zł
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Koncert już wkrótce
  • Korn
  • Data i miejsce koncertu: 15 sierpnia 2017
    Dolina Charlotty
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group