terazmuzyka.pl
Newsy 1242V  
rf | 11 października 2017
1

U2 musieli opóźnić koncert przez... eliminacje do Mistrzostw Świata

Zespół U2 został zmuszony przesunąć swój koncert w Buenos Aires, gdyż fani chcieli oglądać eliminacje do Mistrzostw Świata.

Data koncertu U2 w Argentynie pokryła się z meczem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w piłce nożnej, w którym reprezentacja kraju walczyła z Ekwadorem. Zwycięstwo miało zagwarantować Argentynie udział w Mistrzostwach, które w 2018 roku odbędą się w Rosji.

Nocny Kochanek zaprasza na koncert Scorpions w Polsce

Nic dziwnego, że fani zgromadzeni na stadionie La Plata chcieli obejrzeć mecz. Zespół U2 wraz z organizatorami poszedł im na rękę – koncert przesunięto na późniejszą godzinę, a na telebimach wyświetlono na żywo mecz.

Promotor powiedział:

Wyobrażacie sobie, co się będzie działo na koncercie, jeśli Argentyna wygra? A jeśli przegramy przynajmniej na osłodę dostaniemy świetny koncert.

Argentyna wygrała z Ekwadorem 3:1, a wszystkie trzy bramki dla zwycięzców zdobył Lionel Messi.

Podczas koncertu Bono złożył specjalne podziękowania Messiemu.

U2 kończy trasę koncertową z okazji 30. rocznicy ukazania się albumu „The Joshua Tree”. Jednocześnie grupa przygotowuje się do wydania nowej płyty, „Songs Of Experience”, która ma ukazać się 1 grudnia 2017 roku.

Pierwszym oficjalnym teledyskiem, zwiastującym nowe wydawnictwo jest „You’re The Best Thing About Me”, wyreżyserowany w Nowym Jorku przez szwedzkiego reżysera Jonasa Akerlunda. Wcześniej na portalu Facebook miała premiera utworu „The Blackout”.

U2 – „You’re The Best Thing About Me”

Songs Of Experience” to kontynuacja wydanego w 2014 roku albumu „Songs Of Innocence”. Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów „Songs of Innocence and Experience”, osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake’a.

Jeśli „Songs Of Innocence” opisywała doświadczenia i inspiracje zespołu z lat 70. i 80. to nowy album jest kolekcją piosenek – osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
kroolu [92.111.***.***] dodano: 12.10.2017, 02:38 #1
Od razu widać, że newsa pisał ktoś, kto nie zna się na sporcie - są eliminacje czegoś, a nie do czegoś! Do czegoś są kwalifikacje...
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group