terazmuzyka.pl
Pitbulek 2774V  
rf | 30 maja 2019
113

„Ultimate Guitar” wybrał najlepsze płyty rockowe XXI wieku

Czytelnicy „Ultimate Guitar” wybrali w plebiscycie najważniejsze płyty rockowe XXI wieku. Sprawdźcie, kto wygrał.

Połowa roku 2019 jest równie dobrym momentem jak każdy inny, by podsumować liczący niecałe dwie dekady XXI wiek. W muzyce przez ten czas działo się dużo i choć niektórzy narzekają na brak dobrej muzyki w ostatnich latach to, jak się okazuje, można uzbierać dziesiątkę znakomitych płyt.

Tak postąpili czytelnicy portalu „Ultimate Guitar”, którzy wybrali dziesiątkę najlepszych płyt XXI wieku.

Ostatnie miejsce podium zajął Muse z płytą „Origin Of Symmetry” z 2001 roku. Chociaż niektórzy twierdzą, że grupa ma lepsze płyty na koncie (silnym kandydatem był też „Absolution”) to jednak drugi album angielskiego zespołu okazał się najbardziej przełomowy w jego karierze, co też docenili czytelnicy.

Drugie miejsce zajęła „MeteoraLinkin Park z 2003 roku. Również drugi album w dyskografii zespołu umocnił jego pozycję po znakomitym debiucie (który został wydany w 2000 roku, więc nie mógł się znaleźć na liście).

Miejsce pierwsze to „ToxicitySystem Of A Down z 2001 roku. Nie jest to niespodzianką, gdyż (także drugi w dyskografii) album zespołu pozostaje do dziś jednym z najlepszych w swoim gatunku, czyniąc z System Of A Down legendę niemal z dnia na dzień.

Poniżej znajduje się cała dziesiątka najważniejszych płyt XXI wieku

  1. Toxicity – System Of A Down
  2. Meteora – Linkin Park
  3. Muse – Origin Of Symmetry
  4. Songs For The Deaf – Queens Of The Stone Age
  5. American Idiot – Green Day
  6. Lateralus – Tool
  7. By The Way – Red Hot Chili Peppers
  8. City Of Evil – Avenged Sevenfold
  9. Crack The Skye – Mastodon
  10. Iowa – Slipknot

A jakie są najważniejsze płyty XXI wieku według Was? Napiszcie w komentarzach.

Sonda - wypowiedz się!

Które z tych płyt są, według Ciebie, najlepsze (możesz wskazać max. 3)?

Toxicity - System Of A Down
21% (318 głosów)
Meteora - Linkin Park
9% (142 głosy)
Origin Of Symmetry - Muse
3% (59 głosów)
Songs For The Deaf - Queen Of The Stone Age
8% (130 głosów)
American Idiot - Green Day
8% (124 głosy)
Lateralus - Tool
20% (305 głosów)
By The Way - Red Hot Chili Peppers
8% (123 głosy)
City Of Evil - Avenged Sevenfold
2% (32 głosy)
Crack The Skye - Mastodon
7% (105 głosów)
Iowa - Slipknot
7% (108 głosów)
Inna (napisz w komentarzu jaka)
3% (50 głosów)
Komentarze (113)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
bbfan [77.255.***.***] dodano: 30.05.2019, 19:58 #1
Papa Roach- Infest brakuje.
Pokaż odpowiedzi (1)
Fan rock metal [31.183.***.***] dodano: 30.05.2019, 20:36 #3
Metallica -hard wire to self destract !
Pokaż odpowiedzi (3)
Supersonic [205.201.***.***] dodano: 30.05.2019, 21:43 #7
"De-loused in The comatorium" The Mars Volta
Pokaż odpowiedzi (2)
nick [109.70.***.***] dodano: 30.05.2019, 21:54 #10
Mam wrażenie że jest to lista nie najlepszych, ale najbardziej popularnych, spokojnie mógłbym wymienić kilka mniej znanych lecz tak samo dobrych.
Pokaż odpowiedzi (5)
34-latek [83.26.***.***] dodano: 30.05.2019, 22:02 #16
Szkoda tylko że Tomasz Beksiński przerwał nić swojego życia dnia 24 grudnia 1999 roku, gdyż nie chciał żyć w XXI wieku. Po jego samobójczej śmierci skończyła się pewna epoka.
Pokaż odpowiedzi (5)
jabco40 [83.23.***.***] dodano: 30.05.2019, 22:04 #22
opeth-watershed
Orzech [212.112.***.***] dodano: 30.05.2019, 22:33 #23
Stadium Arcadium
Pokaż odpowiedzi (1)
Brother73 [83.23.***.***] dodano: 30.05.2019, 22:38 #25
The Allman Brothers Band - Hittin' The Note (2003)
Gov't Mule - Revolution Come... Revolution Go (2017)
Reef - Revelation (2018)
smok [193.17.***.***] dodano: 30.05.2019, 23:34 #26
Soulfly - Prophecy
1866 [178.217.***.***] dodano: 31.05.2019, 00:15 #27
De-loused in The comatorium" The Mars Volta
Arek [37.47.***.***] dodano: 31.05.2019, 00:20 #28
Pearl Jam "Riot Act"
Pokaż odpowiedzi (1)
34-latek [83.26.***.***] dodano: 31.05.2019, 05:29 #30
Mezmerize z 2005 roku jest dużo lepsze niż Toxicity.
34-latek [83.26.***.***] dodano: 31.05.2019, 05:32 #31
Muzyka gitarowa nie ma absolutnie żadnej racji bytu w XXI wieku. To stulecie jest erą rapu, popu i EDM'u, a gitary są w niełasce od początku tej dekady.
Pokaż odpowiedzi (23)
stanpiter dodano: 31.05.2019, 05:43 #55
Pierwsze dwie mars volty
43-latek [73.178.***.***] dodano: 31.05.2019, 06:10 #56
Nooo, wreszcie ktoś docenił QOTSA!
de_Franco [178.37.***.***] dodano: 31.05.2019, 07:20 #57
O tym czy są ważne, przekonamy się za jakieś dwadzieścia lat.
Pokaż odpowiedzi (1)
Jan74 [91.201.***.***] dodano: 31.05.2019, 07:36 #59
Them Crooked Vultures
Pokaż odpowiedzi (1)
Dundersztyc [212.191.***.***] dodano: 31.05.2019, 08:18 #61
Rush - Clockwork Angels
Opeth - Watershed


Scheisskopf dodano: 31.05.2019, 08:52 #62
Ogólnie mówiąc to zaprezentowana lista jest całkiem reprezentatywna, spodziewałem się czegoś o wiele gorszego. Według mnie lista Ultimate Guitar jest bliższa rzeczywistości niż chociażby zestaw 15 najważniejszych płyt XXI wieku zaprezentowany jakiś czas temu przez redakcję TR, który w gronie najważniejszych albumów nowego stulecia nie omieszkał oczywiście umieścić dokonań Iron Maiden, Deep Purple czy Metalliki. Które to zespoły, z całym szacunkiem do ich wielkości, prawdziwy wpływ na kształt muzyki rockowej miały kilkadziesiąt lat temu.

Sam się zdziwiłem, jak łatwo wybrałem moje 5 najważnjejszych płyt XXI wieku. Kolejność bez znaczenia:

Tool - Lateralus
System of a Down - Toxicity
Mars Volta - De-loused in the Comatorium
White Stripes - Elephant
Mastodon - Crack the Skye
Pokaż odpowiedzi (1)
Yaneck [188.117.***.***] dodano: 31.05.2019, 09:22 #64
A gdzie RATM?
Pokaż odpowiedzi (2)
Diz [89.71.***.***] dodano: 31.05.2019, 11:34 #67
Sam new metal i innym tym podobny szajs. Najlepsze płyty XXI wieku nagrali weterani, z trudem walczący o jakość przynajmniej w samej muzyce, bo w produkcji wszystko jest obecnie sprasowane do poziomu naleśnika. Najlepszy albumem, który broni się też pod względem produkcji nagranym w XXI wieku jest Abigail 2 King Diamond. Pozostałe płyty Kinga z tego stulecia też są bardzo dobre. Kto jeszcze Blind Guardian, być może.
Pokaż odpowiedzi (2)
passe rock metal [83.26.***.***] dodano: 31.05.2019, 14:16 #70
ale green day to nie nu metal tylko punk (podobno) dla małych dziewczynek, tak samo QOTSA, jedynie linkin park to nu metal i Soad trochę ale nie całkiem, slipknot to groove, i metal alternatywny,reszta nie ma z tym gatunkiem nic wspólnego,a beksiński to żadna wyrocznia,kolejny mędrek jakich pełno dzisiaj na onecie i interi, tyle w temacie.
Pokaż odpowiedzi (1)
Vampirro dodano: 31.05.2019, 20:34 #72
Osobiście nie lubię rzucać epitetami typu "najlepsze". Wiem, że moje gusta rzadko pokrywają się z szeroką publicznością. Z tej dziesiątki nic mnie nie zainteresowało. Gdyby ktoś jednak był ciekawy (choć raczej wątpię) mojego zdania, to podrzucam listę paru polecanych pozycji z XXI w. (kolejność przypadkowa):
Eternal Warrior (2004) - Anthem
Liturgija (2015) - Batjuszka
Psalms For the Dead (2012) - Candlemass
Infestissumam (2013) - Ghost
The Devil You Know (2009) - Heaven And Hell
Pale Communion (2014) - Opeth
Blood of the Saints (2011) - Powerwolf
Spring and Autumn (2006) - Spring and Autumn [znany także jako "Chun Qiu"]
Secret of the Runes (2001) - Therion
Eric the Red (2003) - Tyr
Witchcraft (2004) - Witchcraft Edytowano 1 raz. Ostatnio: 31.05.2019, 20:37
Pokaż odpowiedzi (7)
FanikGunsów23 [5.173.***.***] dodano: 31.05.2019, 21:08 #80
Guns'n Roses- Apettite For Destuction
Pokaż odpowiedzi (1)
Patrykosek [5.173.***.***] dodano: 31.05.2019, 21:12 #82
Przepraszam, przepraszam, ale dlaczego tu niema Slasha ,,Living the Dream"!?!?!
Pokaż odpowiedzi (1)
Annnkdcob [93.105.***.***] dodano: 31.05.2019, 22:05 #84
Nevermind.Nirvana.
Pokaż odpowiedzi (1)
34-latek [83.26.***.***] dodano: 01.06.2019, 07:56 #86
Brak Amnesiac Radiohead do duże niedopatrzenie.
Karabin [89.64.***.***] dodano: 01.06.2019, 13:34 #87
Iggy Pop - Post Pop Depression
kulson [77.255.***.***] dodano: 01.06.2019, 16:37 #88
AccepT - Blood of the Nations
Executioner dodano: 01.06.2019, 22:03 #89
Z pamięci, brakuje paru rzeczy:
Bathory "Destroyer of Worlds"/"Nordland"/"Nordland II"
Bolt Thrower "Those Once Loyal"
Boreal Wind "Ultima Thule"
Bulldozer "Unexpected Fate"
Burzum "The Ways of Yore"
Celtic Frost "Monotheist"
Darkthrone "The Underground Resistance"/"Arctic Thunder" (wiem, że "Old Star" po zajawionych ostatnio dwóch numerach z pewnością wejdzie na tę listę)
Mesarthim "The Density Parameter"
Morbid Angel "Kingdoms Disdained"
Possessed "Revelations of Oblivion" (świeżynka, świetny powrót)
Two Runes "Herää Eurooppa!" Edytowano 1 raz. Ostatnio: 01.06.2019, 22:07
wujek Adolf [89.64.***.***] dodano: 04.06.2019, 22:37 #90
Tak wybrane naprędce albumy:
The Strokes "Is This It" (2001)
Sigur Rós "( )" (2002)
Peter Gabriel "Up" (2002)
Bruce Springsteen "The Rising" (2002)
The White Stripes "Elephant" (2003)
Blur "Think Tank" (2003)
Arcade Fire "Funeral" (2004)
Franz Fredinand "Franz Ferdinand" (2004)
Marillion "Marbles" (2004)
Wolfmother "Wolfmother" (2005)
Editors "The Back Room" (2005)
David Gilmour "On An Island" (2005)
Airbag "Identity" (2009)
Scorpions "Sting In The Tail" (2010)
Axel Rudi Pell "Into The Storm" (2014)
Europe "War Of Kings" (2015)
Mystery "Delusion Rain" (2015)
Black Country Communion "BCCIV" (2017)
Roger Waters "Is This the Life We Really Want?" (2017)
The Good, the Bad and the Queen "Marrie Land" (2018)
Uriah Heep "Living The Dream" (2018)
Z tych, które znalazły się na liście tylko SOAD częściowo mi podchodzi, ale to takie dzikusy trochę. Preferuję bardziej elegancko krojoną muzykę...
Pokaż odpowiedzi (16)
szaman [153.19.***.***] dodano: 05.06.2019, 08:21 #107
Kings Of Leon - Because Of The Times
Deerhunter - Halcyon Digest
Pokaż odpowiedzi (3)
34-latek [83.26.***.***] dodano: 09.06.2019, 18:18 #111
Kiedyś kupowałem albumy rockowe wydane po roku 2000, ale się ich pozbyłem (albo połamałem, albo sprzedałem).
WPOZZ [194.29.***.***] dodano: 15.06.2019, 10:30 #112
Oj, Oj, Oj! Wir haben vergessen!! BOWIE BLACKSTAR, szejm, szejm