terazmuzyka.pl
Newsy 1060V  
mg | 20 lutego 2020
5

Utwór a-ha przekroczył magiczną granicę wyświetleń na YouTube

Kultowy klip do przeboju a-ha „Take On Me" przekroczył miliard odsłon na YouTube. 

Norwegowie dołączyli do wąskiego grona wykonawców, którym udało się przekroczyć ten magiczny próg. „Take On Me" zostało tym samym drugim najczęściej oglądanym teledyskiem z lat 80. na YouTube i 5. najchętniej streamowanym utworem z XX wieku!

Wydane oryginalnie w 1985 roku wideo do „Take On Me" zostało niedawno odnowione i dla poprawy jakości unowocześnione do formatu 4K. Wyreżyserowany przez Steve'a Barrona teledysk zachwycił widzów przełomowym połączaniem ołówkowego szkicu z filmowymi ujęciami. Ta technika, zwana animacją rotoskopową, wymaga ręcznego odrysowania, klatka po klatce, ujęć z filmu. By ukończyć klip, Michael Patterson i Candace Reckinger spędzili 16 tygodni odrysowując tysiące klatek.

Pamiętam, jak zobaczyliśmy klip pierwszy raz, długo, długo po tym, jak go kręciliśmy. Najpierw pokazali nam zmontowany materiał filmowy, a później jakieś 3-6 miesięcy trwało robienie rysunków. Powstało ponad 10 tysięcy rysunków do animowanych fragmentów. Kiedy zobaczyliśmy całość, oniemiałem z zachwytu. To było o wiele lepsze niż się spodziewaliśmy, po prostu niesamowite. Artyzm animacji połączony z prostą narracją o międzywymiarowym romansie.

- wspominał członek a-ha, Magne Furuholmen.

Klip do „Take On Me" stał się w 1985 roku światowym fenomenem, pomagając dotrzeć piosence na 1. miejsce list przebojów w 36 krajach i zapewniając singlowi status jednego z bestsellerów wszech czasów.


REKLAMA

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Maam [89.64.***.***] dodano: 21.02.2020, 16:22 #1
A-ha to nie tylko Take on me, ale przede wszystkim późniejsze, dużo cięższe gatunkowo i ambitniejsze muzycznie świetne płyty z lat 90-tych, jak East of the sun west of the moon, Memoriał beach oraz rewelacyjna Anologue z lat 2000. Panowie pięknie ewoluowali wraz ze zmieniającymi się gustami, jednocześnie utrzymując swoisty nostalgiczny klimat. Pomimo przerw w działalności, tworzą i koncertują do dzisiaj.
Pokaż odpowiedzi (3)
PIK [156.17.***.***] dodano: 22.02.2020, 10:48 #5
A-ha to już klasyk popu, prawie jak Bach.
Zobacz także
Newsy 416V  
0

Marianne Faithfull trafiła do szpitala

rf | fot. Manfred Werner | 5 kwietnia 2020
Newsy 235V  
0

Will Carroll (Death Angel) informuje o stanie swojego zdrowia

rf | fot. Stefan Bollmann | 3 kwietnia 2020
Newsy 181V  
2

Alestorm opublikowali teledysk zapowiadający nowy album [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 2 kwietnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group