terazmuzyka.pl
Newsy 919V  
rf | 10 lutego 2018
1

Utwór Johna Lennona na otwarcie igrzysk w Korei Południowej [WIDEO]

Podczas ceremonii otwarcia igrzysk zimowych w Pyeongchang wykonany został utwór Johna Lennona.

Ceremonię otwarcia igrzysk zimowych w Korei Południowej uświetniło wykonanie przez koreańskich artystów utworu „ImagineJohna Lennona.

Netflix stworzy kolejny sezon kultowego serialu

Utwór „Imagine” został w Pyeongchangu wykonany przez Ha Hyun-woo z indierockowego zespołu Guckkasten, Ahn Ji-young z wykonującego k-pop duetu Bolbbalgan4, Jeon In-Kwon z Deulgukhwa i przez Lee Eun-mi. Każde z nich wykonało fragment tekstu. Wybór tego utworu nie był przypadkowy, gdyż podczas tegorocznych igrzysk zawodnicy z Korei Południowej i Korei Północnej po raz pierwszy występują pod jedną flagą.

Utwór „Imagine” oryginalnie trafił na tak samo zatytułowany album Johna Lennona z 1971 roku, stając się najlepiej sprzedającym się singlem w jego solowej karierze. W nagraniu Lennonowi towarzyszył basista Klaus Voormann i perkusista Alan White, który wkrótce miał dołączyć do Yes. Piosenka była wielokrotnie wykonywana przez innych artystów i przy różnych okazjach. Grali ją między innymi Elton John, Queen i A Perfect Circle, została też wykonana podczas ceremonii zamknięcia letnich igrzysk w Londynie w 2012 roku, a także podczas igrzysk europejskich w 2015, gdzie wykonała ją Lady Gaga.

Teledysk do oryginalnej wersji Johna Lennona został nakręcony w jego posiadłości Tittenhurst Park w hrabstwie Berk, którą po przeprowadzce do Stanów wokalista odsprzedał swojemu koledze, Ringo Starrowi. Starr urządził w niej studio Startling, w którym albumy nagrywał między innymi Judas Priest.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Tomas71 dodano: 11.02.2018, 09:25 #1
Myślę, że równie dobrze pasowałby utwór "Give Peace A Chance" Uśmiech
Zobacz także
Newsy 43V  
Newsy 859V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group