terazmuzyka.pl
Film / serial 1131V  
rf | 28 stycznia 2019
4

Varg Vikernes ostro o „Władcach chaosu”: Cały film mija się z prawdą

Ostro na temat filmu „Władcy chaosu” wypowiedział się jeden z głównych bohaterów tego głośnego filmu, Varg Vikernes.

Władcy chaosu” to głośny film w reżyserii Jonasa Åkerlunda, opowiadający o powstawaniu sceny blackmetalowej oraz o towarzyszących jej kontrowersjach: podpaleniach kościołów, samobójstwie Deada oraz morderstwie Euronymousa dokonanym przez Varga Vikernesa.

To właśnie Varg Vikernes, który w 2009 roku został zwolniony z więzienia po odsiedzeniu 16 z 21 lat kary, krytycznie wypowiedział się o filmie, a zwłaszcza o tym, jak sam został w nim przedstawiony.

W opublikowanym na YouTube filmie zarzuca twórcom filmu próbę zniesławienia. Emory’ego Cohena, który wciela się w jego postać, nazwał „tłustym żydowskim aktorem” i powiedział:

Mówi on w filmie rzeczy, których ja nigdy nie powiedziałem, otrzymuje rzeczy, których nigdy nie otrzymałem, robi rzeczy, których nigdy nie zrobiłem, robi je z powodów, których nigdy nie miałem, zna ludzi, o których ja nigdy nie słyszałem.

Ogólnie cały film jest zmyślony.

Jeśli twórcy przeprowadzili jakikolwiek research do celu tego filmu to musieli zignorować wszystkie fakty i wymyślić całą historię. Cały film mija się z prawdą.

Władcy chaosu” mieli swoją światową premierę na początku 2018 roku. Na festiwalu SplatFilmFest zdobyli nagrodę publiczności w kategorii „Najlepszy reżyser” i „Najbardziej szokujący film pełnometrażowy”.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
hehe45 [83.22.***.***] dodano: 28.01.2019, 11:42 #1
no i ma rację, to będzie kolejny occultowy film dla nastolatków jak nergal, którzy myślą że on te kościoły palił dla czerwonego, a tu nic z tego,to był bardziej bunt vikernesa wobec podboju skandynawii przez chrześcijan, ale diabełka to tam nie było, ale media niestety zrobiły swoje i potem gimby jak adaś czy gorgoroth i watain to podchwyciły i się zaczęło, obrażanie chrześcijan na onecie czy interii, i pisanie wielkich listów miłosnych do czerwonego idola.
Vampirro dodano: 28.01.2019, 14:50 #2
To musi być świetna komedia. Ktoś wie, gdzie można obejrzeć? Bo w kinach raczej tego nie będzie. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 28.01.2019, 14:56
Ewa dodano: 30.01.2019, 15:26 #3
Czyli nie ma co oglądać..
Adam K [89.77.***.***] dodano: 17.03.2019, 21:24 #4
Jestem właśnie po seansie i moja pierwsza reakcja była... kim jest ten pocieszny grubasek z pseudo psychozą w oku. Jedyne, co w tym filmie odpowiada rzeczywistości to samo morderstwo Euronymusa. No i jeśli zamiarem twórców było pokazanie subkultury metalowej w złym świetle, to im to wyszło. Mam wrażenie, że jedynym researchem było poczytanie i obejrzenie zdjęć w wikipedii.
Zobacz także
0

Mick Jagger (The Rolling Stones) wystąpi w thrillerze

rf | fot. Jerzy Bednarski | 23 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group