terazmuzyka.pl
Newsy 531V  
mg | 25 czerwca 2018
0

Waldemar Sorychta producentem płyty warszawskiego projektu muzycznego

Za produkcję nowej płyty warszawskiego projektu darkpopowo-postpunkowego baśnia odpowiedzialny będzie sam Waldemar Sorychta, który ma na koncie współpracę z wieloma znakomitymi zespołami metalowymi.

Uznany producent, muzyk i kompozytor Waldemar Sorychta, który odpowiadał za brzmienie albumów takich zespołów jak The Gathering, Moonspell, Lacuna Coil, Tiamat czy Tristania, na przełomie lipca i sierpnia odwiedzi Polskę. Tym razem będzie produkował płytę warszawskiego projektu baśnia, poruszającego się w gatunkach dark pop / post punk / cold wave / ethereal wave, założonego przez wokalistkę i kompozytorkę materiału Baśnię Lipińską.

Projekt współtworzą muzycy z Warszawy i Łodzi: Adam Kaliszewski na gitarze elektrycznej (ex-Naamah, ex-Onedaytemple), Łukasz Zaorski-Sikora na gitarze basowej (Landszaft) oraz Filip Onufry Jaremko  (Fale, ex-Starego, ex-Romuald Brudke). Nagrania materiału odbędą się w Warszawie, zaś mix i mastering w Niemczech, z udziałem Dennisa Koehne, inżyniera dźwięku od lat współpracującego z Waldemarem Sorychtą. Zespół nie podpisał jeszcze umowy z żadnym wydawnictwem.

Rąbka tajemnicy na temat przygotowywanego materiału uchyla Baśnia Lipińska:

To bardzo osobisty materiał. Utwory są i melancholijne i zbuntowane, poruszają tematy równości, różności ale również miłości. Myślę, że gatunki i brzmienie, w których obrębie się poruszamy, tworzą bardzo ciekawą mieszankę, niespotykaną na polskim rynku. Współpraca z Waldemarem Sorychtą jest dla nas dużym wyzwaniem i wielką przygodą i, co ciekawe, wcale nie zwiastuje metalowej płyty. Waldemar zareagował na nasz materiał z dużym entuzjazmem i będziemy wspólnie nagrywać go brzmieniowo w zaproponowanym przez nas klimacie. 

Baśnia, której głos porównywany bywa do wokalistek wytwórni 4AD, udzielała się wcześniej gościnnie na płytach zespołów God’s Own Medicine i Hidden by Ivy.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1381V  
4

Slash: Doda jest bardzo fajna

rf | 13 listopada 2018
Newsy 284V  
0

A Perfect Cricle zaprezentowali apokaliptyczny teledysk [WIDEO]

mg | fot. Paul Harries | 9 listopada 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group