terazmuzyka.pl
Newsy 1201V  
rf | fot. pitpony.photography | 19 czerwca 2018
1

Wielka Czwórka znowu zagra? Charlie Benante (Anthrax): Słyszałem plotki, jestem optymistą

Perkusista Anthrax przyznał, że do jego uszu dotarły plotki, które nastrajają optymistycznie w sprawie kolejnych koncertów Wielkiej Czwórki.

Charlie Benante, perkusista Anthrax, w niedawnym wywiadzie dla podcastu „Iron City Rocks”, został zapytany o możliwość kolejnych koncertów Wielkiej Czwórki, czyli zespołów Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax. Jego odpowiedź była optymistyczna.

Slash ujawnia pierwsze szczegóły nowego albumu

Benante nie powiedział niczego wprost, ale dał fanom nadzieję, mówiąc:

Słyszę pogłoski na ten temat, ale nie mogę powiedzieć zdecydowanie, że do tego dojdzie. W każdym razie do moich uszu docierają różne rzeczy, więc jestem optymistą.

W tym samym wywiadzie perkusista wyjawił, że Anthrax pracuje nad nowymi utworami:

Zacząłem nagrywać wersje demo. Myślę, że gdy tylko skończymy trasę, będziemy mogli zacząć myśleć o nowym albumie.

Na koncerty Wielkiej Czwórki nalega także Dave Mustaine z Megadeth, argumentując, że to może być ostatnia szansa na zobaczenie takiego składu na jednej scenie, gdyż zespół Slayer ogłosił, że wkrótce rozstanie się ze sceną. Grupa jest aktualnie w trakcie pożegnalnej trasy koncertowej.

Kilka miesięcy temu w wywiadzie z portalem knac.com o możliwości powrotu Wielkiej Czwórki wypowiedział się także Frank Bello z Anthrax:

Musicie porozmawiać z Metallicą. My jesteśmy gotowi. Jestem pewny, że zespoły, które były w ten projekt zaangażowane, powiedzą, że była to jedna z najlepszych rzeczy jaka zdarzyła się w ich karierze. Taki symbol naszego koleżeństwa. Dla fanów była to znakomita okazja, aby zobaczyć cztery zespoły, które razem dorastały na scenie. Myślę, że to był świetny pomysł Metalliki. Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi, wszyscy dobrze się dogadujemy. Myślę, że Metallica wie, że wszyscy chcielibyśmy do tego powrócić, bo to było wspaniałe doświadczenie. Tyle osób nas o to pyta, niemal w każdym wywiadzie. Oni chcieliby to ponownie zobaczyć, a my z kolei chcielibyśmy być tego częścią.

Kirk Hammett kilka miesięcy temu również był pełen optymizmu:

Co prawda nie ogłosiliśmy jeszcze żadnych koncertów Wielkiej Czwórki w przyszłości, ale osobiście widzę możliwość takich występów. Nie wiem kiedy, ale widzę coś takiego.

Te koncerty są formą celebracji nas wszystkich, celebracji naszej muzyki i publiczności, która lubi to, co zrobiliśmy. Czemu nie robić tego częściej?

Wielka Czwórka thrash metalu po raz pierwszy stanęła na jednej scenie 16 czerwca 2010 roku w Warszawie, po czym odbyła dwie europejskie trasy koncertowe i dwukrotnie wystąpiła w Stanach Zjednoczonych. Ostatni koncert odbył się we wrześniu 2011 roku w Nowym Jorku.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Hubidoc [94.254.***.***] dodano: 19.06.2018, 21:00 #1
Lars siada właśnie z kakulatorem i sprawdza czy się opłacaUśmiech
Zobacz także
Newsy 641V  
0

Korn zagra z byłym perkusistą?

rf | 22 lutego 2019
Newsy 218V  
0

Trasa hologramu Amy Winehouse przełożona

rf | fot. Rama | 21 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group