terazmuzyka.pl
Newsy 1451V  
szy I fot: Zija/Pióro | 15 maja 2018
2

Wilki premierową kompozycją promują nową składankę [WIDEO]

W ostatni piątek na rynku ukazała się podwójna składanka zawierające największe przeboje formacji Wilki. Na wydawnictwie znalazła się też jedna premierowa kompozycja, do której powstał również teledysk. 

11 maja na półkach sklepowych pojawiła się kompilacja zatytułowana „26/26”, na której znajdziemy najważniejsze utwory w dorobku zespołu Wilki, na którego czele - od samego początku - stoi Robert Gawliński. Całość została przekornie przygotowana na... nieokrągłą rocznicę. Minęło bowiem dwadzieścia sześć lat od wydania legendarnego debiutanckiego albumu.

Ozzy Osbourne powraca ze swoim reality show

Na pierwszej płycie znalazły się największe przeboje formacji z początkowej działalności - nie zabrakło więc takich utworów jak „Son of the Blue Sky”, „Elli Lama Sabachtani” czy „Moja Baby”. Z kolei na drugim krążku odnajdziemy kompozycje, które zespół nagrał po powrocie po kilkuletniej nieobecności na polskim rynku, który nastąpił w 2001 roku, takie jak chociażby: „Baśka”, „Bohema” czy „Na zawsze i na wieczność”.

Dla fanów jednak najważniejszy jest nowy utwór, zatytułowany „Na krawędzi życia”, który również na składance „26/26” się znalazł.

Reżyserką teledysku, w którym wystąpili Robert Gawliński i jego żona Monika, jest Olga Czyżykiewicz, która na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak m.in. Sylwia Grzeszczak, Me And That Man czy The Dumplings. Z całością możecie zapoznać się poniżej:

Wilki to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów ostatnich dwudziestu pięciu lat. Na swoim koncie mają siedem studyjnych albumów, dyskografię formacji zamyka - jak na razie - krążek „Przez dziewczyny”, który ukazał się w 2016 roku.  W obecnym składzie Wilków, oprócz lidera Roberta Gawlińskiego, znajdują się: jego syn Beniamin (gitara akustyczna, klawisze, wokal), gitarzyści Mikis Cupas Maciej Gładysz, basista Marcin Ciempiel oraz perkusista Hubert Gasiul.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
gość [90.217.***.***] dodano: 15.05.2018, 22:55 #1
No proszę, ten nowy kawałek naprawdę dobry. Klip zresztą też.
czytelnik [5.172.***.***] dodano: 16.05.2018, 17:38 #2
Przepiękna piosenka. Gawliński nie zawsze podejmował dobre muzycznie wybory, chwilami zmieniał Wilki w kapelę dla nastolatków. Ale to wybitny talent.
Zobacz także
Newsy 997V  
7

Lars Ulrich zachwycony występem Miley Cyrus [WIDEO]

rf fot. Ross Halfin | 19 stycznia 2019
Newsy 1259V  
Newsy 261V  
0

Musikmesse i Prolight + Sound już w kwietniu

mg | fot. Messe Frankfurt GmbH | 17 stycznia 2019
Newsy 391V  
1

Geddy Lee (Rush) nagra solowy album?

rf | 17 stycznia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group