terazmuzyka.pl
Koncerty 4902V  
szy | 13 sierpnia 2018
0

Władze Kostrzyna nad Odrą odpowiadają na głośny wpis Jurka Owsiaka

Trzy dni temu, na Facebooku, pojawił się post Jurka Owsiaka, który... z pewnością zaskoczył wiele osób. „Chyba przyszedł czas, aby Festiwal Pol’and’Rock mógł być niesiony już nie przez nas” - napisał. Na te słowa postanowił odpowiedzieć burmistrz Kostrzyna nad Odrą. 

Kilka dni temu dobiegła końca kolejna edycja festiwalu, którzy wcześniej znany był jako Przystanek Woodstock, a od tego roku funkcjonuje jako Pol’and’Rock Festival. Wystąpiła na niej cała plejada gwiazd z kraju i ze świata, w tym Judas PriestGojiraNocny Kochanek i Big Cyc. Od ponad 20 lat na czele festiwalu stoi Jerzy Owsiak oraz kierowana przez niego fundacja. To się jednak może wkrótce zmienić - tak przynajmniej wynikało z wpisu, który zamieścił na Facebooku, gospodarz legendarnej imprezy.

Judas Priest, Gojira oraz inni zachwyceni Pol'and'Rock Festival

Owsiak wyznał w niej, że chętnie oddałby organizację festiwalu miastu Kostrzyn nad Odrą, a sam wziął w nim udział jako zwykły uczestnik. Wyjawił też, że ma ochotę stworzyć coś nowego. Poniżej przypominamy fragment tej długiej wiadomości:

[...] I myślę, że Pol’and’Rock w przyszłym roku powinien być organizowany przez miasto. Chętnie wypracowany system i przepiękny Festiwal oddamy w ręce ludzi, którzy są na miejscu, reprezentują ten kawałek ziemi, których nauczyliśmy bardzo wielu rzeczy i jestem przekonany, że bardzo wielu ludzi, którzy do tej pory współpracowali z nami przy organizacji Woodstock, a teraz Pol’and’Rock, będzie współpracowało razem z miastem przy organizacji kolejnego Festiwalu [...].

Na post, w rozmowie z portalem wp.pl, odpowiedział burmistrz Kostrzyna nad Odrą, Zbigniew Biedulski, który jasno stwierdził:

Jesteśmy całkowicie zaskoczeni tym wpisem, Jurek Owsiak nie rozmawiał z nami o tym pomyśle. O wszystkim dowiedzieliśmy się z mediów, które do nas dzwonią. 

Uważa, że to zagrywka typowo medialna ze strony Owsiaka mająca wywołać szum. Dodał także:

Co chwilę ktoś dzwoni i pyta się, czy podejmiemy się organizacji tej imprezy. To nie jest możliwe. Organizacja festiwalu nie wpisuje się w katalog zadań, którymi możemy się zajmować. Festiwal to jest produkt Owsiaka.

Burmistrz dodał także, że koszty festiwalu są ogromne (ok. jedna dziesiąta budżetu miasta), a co za tym idzie Kostrzyna po prostu na to nie stać. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 123V  
0

Blackbear zagra koncert w Polsce

mg | fot. Sam Dameshek | 23 kwietnia 2019
Koncerty 455V  
0

Mystic Festival. Zobacz mapę terenu

rf | 19 kwietnia 2019
Koncerty 810V  
9

Katarzyna Nosowska zapowiada wyjątkową trasę. Zupełna zmiana formuły?

rf | fot. Marlena Bielińska/Kayax | 18 kwietnia 2019
Koncerty 399V  
2

Kortez podsumował trasę koncertową filmem [WIDEO]

rf | fot. Facebook | 17 kwietnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group