terazmuzyka.pl
Teraz Rock 2409V  
rf | 1 lutego 2019
11

Wojciech Waglewski (Voo Voo) wyjaśnia, dlaczego nie ma telefonu komórkowego

Telefony komórkowe stały się czymś tak powszechnym, że wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich życia. Lider Voo Voo jednak świetnie sobie bez nich radzi.

Wojciech Waglewski należy do najbardziej aktywnych muzyków na polskiej scenie – 15 lutego pojawi się nowy album kierowanego przez niego Voo Voo, zatytułowany „Za niebawem”. W lutowym „Teraz Rocku” możecie przeczytać obszerny wywiad z artystą.

Voo Voo singlem zapowiada nowy album [WIDEO]

W rozmowie przeprowadzonej przez Jordana Babulę, Wojciech Waglewski wyjawił, że nie korzysta z telefonu komórkowego. Dlaczego?

Z wielu powodów komórka powoduje u mnie niesmak. Po pierwsze, kiedyś gdy wsiadaliśmy z zespołem do samochodu, to rozmawialiśmy ze sobą. Teraz każdy zajmuje się telefonem – to jest słabe. Po drugie, przeraża mnie polski zwyczaj, że się rozmawia przez komórkę na głos, w przedziałach, w pociągu, w sklepie i tak dalej. Po trzecie, porażająca jest ta ilość zabawnych hałaśliwych dzwonków w telefonach, działają na mnie jak reklamy radiowe. Przede wszystkim jednak komórka to taki rodzaj chipu czy innego GPS. A ja cenię sobie intymność, osobność, niezależność.

Lider Voo Voo przyznaje jednak, że nie stroni od komputera:

Używam go oczywiście, jak każdy człowiek, bo jest bardzo użyteczny. Mnóstwo zakupów robię przez internet, między innymi płytowych, tu bardzo przydaje się Amazon. Lubię też swojego Facebooka. Co prawda wyrzucam ludzi zamieszczających zdjęcia piesków, wykreśliłem też sporo osób przy okazji jałowych dyskursów politycznych. Z tych znajomości, które utrzymały się na Facebooku, jestem jednak bardzo zadowolony, są to ciekawe osoby, poza tym mogę się w ten sposób kontaktować z ludźmi, z którymi kontakt inaczej byłby trudny, bo porozjeżdżali się po świecie.

Cały wywiad z Wojciechem Waglewskim możecie przeczytać w lutowym „Teraz Rocku”, który dostępny jest już w sprzedaży, w naszym sklepie i w formie e-wydania.

1 marca wystartuje trasa koncertowa promująca album „Za niebawemVoo Voo. Grupa odwiedzi ponad 20 miast. Poniżej znajduje się pełna rozpiska trasy.

Komentarze (11)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
sunset_station dodano: 01.02.2019, 19:29 #1
Możemy sobie z Panem Waglewskim podać rękę. Czasem mam ochotę wziąć coś ciężkiego i walnąć jednego z drugim w łeb jak siedzimy przy piwie, niby rozmawiamy, ale każdy gdzieś błądzi myślami i non stop gapi się w telefon. To samo jadąc gdzieś samochodem, pociągiem... nieważne. Rozpacz. Dokąd nas to zaprowadzi? Nie będę się więcej rozpisywał, bo tu można cały elaborat napisać na ten temat. Na własne życzenie stajemy się niewolnikami technologii, która robi z nas idiotów.
Pokaż odpowiedzi (2)
Geminiman [83.26.***.***] dodano: 02.02.2019, 08:09 #4
Ja mam telefon komórkowy, ale jest to zwykły model z klapką (flip phone Samsunga), a nie smartfon pokroju iPhone'a. Nie uległem modzie na te prostokąty z wielkim ekranem i brakiem fizycznych przycisków, którą w 2007 roku rozpoczęło Apple. Klasyczna bezsystemowa komórka nie uzależnia, tak jak ten prostokąt z Androidem, gdyż nie da się tam zainstalować żadnych dodatkowych aplikacji, a obsługa Internetu klawiaturą numeryczną na takim małym ekranie jest skrajnie niewygodna. Skoro telefon komórkowy stał się czymś obowiązkowym w dzisiejszych czasach, to zdecydowałem się na klapkowca, bo mało kto ma coś takiego.
FOK [79.175.***.***] dodano: 03.02.2019, 11:20 #5
Niestety tak to jest. Niektórzy mogą sobie bimbać, a niektórzy muszą być pod telefonem 24h. Niestety nie każdy może sobie tak olewać jak pan Waglewski. Gdyby poszedł do normalnej, odpowiedzialnej pracy i od jego działań zależało czyjeś zdrowie/życie/wypłata załogi to pewnie miałby 2 sztuki. Cóż, pozostaje pozazdrościć lekkiego życia.
Pokaż odpowiedzi (1)
Nie jestem robotem [185.119.***.***] dodano: 04.02.2019, 12:34 #7
To jest k..., tak ważna informacja, że po prostu czuję się innym człowiekiem po jej przeczytaniu. Nic już nie będzie takie samo od tego momentu. Teraz czekam na raport ile razy w tygodniu Wojciech Waglewski myje nogi...
Pokaż odpowiedzi (1)
Burczybas [83.8.***.***] dodano: 11.02.2019, 09:56 #9
Ja też nie mam telefonu komórkowego. Mam smartfona.
cato [77.79.***.***] dodano: 05.03.2019, 10:54 #10
To nawet zabawne - czytać, jak "celebryci" nieobeznani z technologią wypowiadają swoje zdanie na jej temat.
beznickowy [93.105.***.***] dodano: 06.03.2019, 09:45 #11
Nie jestem pewien czy rozmowy przez telefon komórkowy w sklepie, pociągu itd. to "polski zwyczaj". Niestety widziałem ludzi rozmawiających w miejscach publicznych (nawet w restauracjach i kawiarniach) w zachodniej Europie oraz Skandynawii i to moja obserwacje z ostatnich wyjazdów...
Komentarze (11 opinii) Skomentuj
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group