terazmuzyka.pl
Newsy 3477V  
mg | 19 sierpnia 2016
20

Wokalista Green Day porównuje Donalda Trumpa do Hitlera

Za kilka miesięcy amerykanie wybiorą nowego prezydenta, a artyści i celebryci coraz chętniej wypowiadają się na tematy polityczne. Ostrych słów użył Billie Joe Armstrong z Green Day.

Dokładnie 8 listopada obywatele Stanów Zjednoczonych wybiorą nowego prezydenta. Walka toczy się już tylko między kandydatką republikanów, byłą sekretarz stanu – Hilary Clinton a miliarderem i republikaninem, Donaldem Trumpem. Ten drugi nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród artystów, muzyków i celebrytów, którzy chętnie głoszą swoje poglądy w mediach.

Kilka słów postanowił powiedzieć również Billie Joe Armstrong, wokalista Green Day:

Największym problemem, jaki dostrzegam u Trumpa to jego zwolennicy. Przykro mi z ich powodu – są biedną klasą robotniczą, nie mogą stanąć na nogi. Są wkurzeni, a on na tym gniewie żeruje. Mówi po prostu: „Nie macie innej możliwości, jestem tylko ja, a ja zamierzam się wami zająć”. To jak pie***lony Hitler!

Poza polityką grupa Green Day zajmuje się również promocją swojej nowej płyty zatytułowanej „Revolution Radio”, która zostanie opublikowana już 7 października. Krążek, na który złoży się dwanaście premierowych kompozycji, promuje opublikowany niedawno singiel „Bang Bang”:

Komentarze (20)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
bbfan dodano: 19.08.2016, 16:51 #1
on za to jest pseudopunkowcem nagrywającym komercyjne buntownicze songi dla dzieciaków...
pennyroyalty dodano: 19.08.2016, 21:48 #2
A jaki to ma związek?
bbfan dodano: 20.08.2016, 08:34 #3
Poprostu nie ma sensu cytować wypowiedzi muzyków,którzy nie znają sie na polityce,a chcą błysnąć ostrym porównaniem. Niech się zajmie graniem,a nie paplaniem...
Pokaż odpowiedzi (1)
Helicon dodano: 22.08.2016, 07:21 #5
No i widzisz bbfan, taki prosty Billie Joe, a ma 100% więcej politycznego pomyślunku niż ty.
Slavo dodano: 22.08.2016, 19:52 #6
Brawo Joe. Fala głupoty po wyjściu z Węgier przepłynęła przez Polskę i Anglię - obecnie dociera do USA. Może będą mieli więcej rozumu i nie wybiorą za prezydenta swojego Leppera
bbfan dodano: 22.08.2016, 23:23 #7
Oj zmanipulowańcy, weźcie sobie popatrzcie na tą waszą Hillary,jest naprawdę taka mądra i rozsądna ?
Nie widzicie,że im ktoś chce bardziej rozwalić układy i korupcję tym bardziej media i celebryci robią z niego oszołoma/Hitlera/wariata ?
Czytajcie więcej Onetu,Newsweeka i Wyborczej...
pennyroyalty dodano: 23.08.2016, 12:20 #8

Helicon napisał:

No i widzisz bbfan, taki prosty Billie Joe, a ma 100% więcej politycznego pomyślunku niż ty.


Dlaczego obrażasz kogoś tylko dlatego, że się z nim nie zgadzasz? Jeśli nie spodobało Ci się, że bbfan obraził wokalistę Green Day, to nie idź tą samą drogą. Szanujmy się nawzajem.

Slavo napisał:

Może będą mieli więcej rozumu i nie wybiorą za prezydenta swojego Leppera


Też na to liczę.

bbfan napisał:

Oj zmanipulowańcy, weźcie sobie popatrzcie na tą waszą Hillary,jest naprawdę taka mądra i rozsądna ?
Nie widzicie,że im ktoś chce bardziej rozwalić układy i korupcję tym bardziej media i celebryci robią z niego oszołoma/Hitlera/wariata ?
Czytajcie więcej Onetu,Newsweeka i Wyborczej...


Dużą naiwnością jest sądzić, że jak nastanie Trump to skończy się korupcja. Trump rozwali jedne układy i wejdzie w inne. Mnie odpowiadają bardziej te w których USA trwają obecnie, bo są bardziej przewidywalne. Jeśli cały demokratyczny świat zacznie rozwalać układy to świat mniej demokratyczny (gdzie układy są od lat te same i mają się świetnie) wykorzysta to i będzie szalał jeszcze bardziej.
bbfan dodano: 24.08.2016, 21:31 #9
Clinton to przedłużenie tego co robi Obama czyli brak wiz i rozwalanie dyktatorów pod płaszczykiem demokracji,a naprawdę ropy,co skutkuje przypływem islamistów do Europy... Edytowano 1 raz. Ostatnio: 24.08.2016, 21:32
bbfan dodano: 09.11.2016, 21:09 #10
Hahaha
Metamatic dodano: 10.11.2016, 16:42 #11
Dla typowego lewaka porównanie przeciwnika do Hitlera (innego lewaka) jest według niego najmocniejszą linią obrony, szczególnie jeżeli jego przeciwnik reprezentuje poglądy prawicowe. Typowy lewak uważa Hitlera za przedstawiciela skrajnej prawicy i albo doskonale wie, że to nieprawda i kłamie albo jest niedouczony i się myli.
delmeth dodano: 13.11.2016, 13:50 #12

Metamatic napisał:

Dla typowego lewaka porównanie przeciwnika do Hitlera (innego lewaka) jest według niego najmocniejszą linią obrony, szczególnie jeżeli jego przeciwnik reprezentuje poglądy prawicowe. Typowy lewak uważa Hitlera za przedstawiciela skrajnej prawicy i albo doskonale wie, że to nieprawda i kłamie albo jest niedouczony i się myli.

Od kiedy skrajny nacjonalizm, antysemityzm i represje przeciwko homoseksualizmowi to cechy lewicy? O.o
Metamatic dodano: 13.11.2016, 18:46 #13
Jeżeli według ciebie facet, który był liderem partii NARODOWO-SOCJALISTYCZNEJ(!) był przedstawicielem skrajnej prawicy no to pora wrócić do szkoły po korepetycje. Zarówno komunizm jak i nazizm (razem z faszyzmem) są systemami lewicowymi i w dodatku totalitarnymi. Różnica między nazistami a komunistami była tylko taka, że naziści prowadzili politykę socjalną tylko dla swojego narodu (i to nie dla wszystkich obywateli), natomiast komuniści chcieli wprowadzić socjalizm na całym świecie, likwidując przy okazji państwa narodowe. Łączyły ich za to poglądy typowo skrajno-lewicowe: gospodarka kontrolowana przez państwo, rozbudowany aparat terroru, eugenika biologiczna i anty-chrześcijaństwo.

O tym czy ktoś jest prawicowcem czy lewicowcem decyduje przede wszystkim stosunek do gospodarki, kwesta podziału majątku narodowego itd. System prawicowy charakteryzuje wolnościowy stosunek do gospodarki (kapitalizm), każdy obywatel może prowadzić dowolną działalność gospodarczą bez względu na pochodzenie czy rasę. Gdzie ta cecha była u Hitlera skoro możliwości prowadzenia działalności gospodarczej pozbawiono Żydów? Dalej, prawica nie uznaje faworyzowania; bez względu na pochodzenie, płeć czy rasę masz radzić sobie bez pomocy państwa, tyczy się to zarówno mniejszości jak i większości. Hitler faworyzował Niemców kosztem innych narodowości zamieszkujących Rzeszę, wprowadził idee eugeniki biologicznej w życie. Więc żaden z niego prawicowiec. Poza tym w czasach swoich rządów prześladował i mordował przedstawicieli prawicy.

Wymieniłeś cechy charakteryzujące system totalitarny, który stara się kontrolować każdy aspekt życia swoich obywateli, dokładnie ich inwigilując poprzez aparat terroru. Te cechy są charakterystyczne dla ustrojów skrajnie LEWICOWYCH, sprzecznych całkowicie z systemem prawicowym wyznającym zasadę "moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna wolność drugiego". A cechy przez ciebie wymienione:
1) Tzw. 'skrajny nacjonalizm' to tak naprawdę szowinizm. Sam nacjonalizm nie jest zły co innego szowinizm sprzeczny z wyznawaną zasadą prawicy o 'wolnej konkurencji'. Poza III Rzeszą i Włochami Musolliniego istniały inne kraje lewicowe cechujące się szowinizmem narodowym np. Wietnam Północny, Kambodża.
2) Antysemityzm - zależy co rozumiesz pod tym pojęciem. Jeżeli jest to nieodłączna cecha prawicy to przybywający do USA na przełomie XIX i XX wieku Żydzi musieli chyba być jakimiś masochistami, bo wtedy USA było jednym z najbardziej prawicowych krajów na świecie. Sporo Żydów było członkami polskich organizacji nacjonalistycznych, zwłaszcza w czasie wojny. A słynny 'faszysta' Franco uratował dziesiątki tysięcy Żydów przed holokaustem. Po za tym nie wiem czy wiesz ale sam Karol Marks był antysemitą, więc nawet lewicowiec (w dodatku Żyd) może być antysemitą. Kolejny przykład Stalin, pod pretekstem walki z faszystami i kontrrewolucjonistami zwalczał Żydów w partii bolszewickiej.
3) Represje przeciwko homoseksualizmowi - zależy co rozumiesz pod tym pojęciem. Jak już pisałem prawica wyznaje zasadę "moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna wolność drugiego", więc jeżeli ktoś jest zboczony to jego prywatna sprawa i nie należy go za to karać ale nie należy się ze swoją odmienną seksualnością obnosić publicznie by nie urazić większości.

Problem polega na tym, że pewien odłam lewicy powiela kłamstwa rozsiane od lat 30'tych przez Józefa Stalina, który wrzucił wszystkich swoich wrogów do worka z napisem "faszyzm", zarówno tych lewicowych jak i prawicowych. Obecnej lewicy jest to oczywiście bardzo na rękę gdyż cechują się oni przywłaszczaniem pewnych pojęć i zmienieniem ich pierwotnych znaczeń.

PS: Tak zwana 'skrajna prawica' to libertarianie lub anarcho-kapitaliści nie żadni faszyści. Edytowano 10 razy. Ostatnio: 13.11.2016, 18:59
Pokaż odpowiedzi (2)
delmeth dodano: 13.11.2016, 21:59 #16
Czyli według ciebie prawica chce dopuścić każdego do prowadzenia działalności gospodarczej, a lewica stosuje kryterium rasowe i narodowościowe? ;-)
Według takiej definicji polski Ruch Narodowy (a w mniejszym stopniu także PiS), partia Orbana i Front Narodowy we Francji to lewacy, bo popierają wspieranie polskich/węgierskich/francuskich firm i pracowników kosztem zachodnich korporacji i imigrantów.

Dla mnie takie kryterium podziału jest kompletnie oderwane od rzeczywistości.

Ogólnie to lewica wyznaje zasadę, że płeć, orientacja, pochodzenie czy kolor skóry nie mają większego znaczenia przy ocenie człowieka, natomiast prawica uważa, że jak jesteś białym, heteroseksualnym mężczyzną i prawdziwym Polakiem (Węgrem/Niemcem/Francuzem) od pięciu pokoleń to z definicji jesteś lepszy od reszty społeczeństwa. To oczywiście definicja uproszczona, bo dla lewicowca pochodzenie może mieć w pewnych okolicznościach znaczenie (np. jako kryterium przyznawaniu obywatelstwa danego kraju), tak samo prawicowiec może nie mieć nic przeciwko Turkowi handlującemu kebabem w Warszawie, jednak ogólnie to prawicowe Sebki i Janusze lubią wyzywać ludzi od Żydów (w znaczeniu negatywnym), czarnuchów i pedałów oraz wyganiać baby do garów.
Kwestie gospodarcze w obecnych czasach mają niewielkie znaczenie dla rozróżnienia lewicy od prawicy, bowiem zdecydowana większość partii politycznych na świecie jest zarówno za własnością prywatną jak i za pewną osłoną socjalną dla obywateli. Generalnie można przyjąć, że lewica jest za nieco większymi podatkami a prawica za nieco mniejszymi, ale w praktyce podwyżki czy obniżki podatków zależą od koniunktury gospodarczej a nie od ideologii.

PS. Rozumiem, że ty nie obnosisz się publicznie ze słuchaniem rocka by nie urazić większości słuchającej popu? Edytowano 1 raz. Ostatnio: 13.11.2016, 22:03
Metamatic dodano: 14.11.2016, 17:52 #17
Zacznijmy od tego, że nie znasz podstawowych pojęć więc ciężko mi z kimś takim prowadzić dyskusję.

"Czyli według ciebie prawica chce dopuścić każdego do prowadzenia działalności gospodarczej, a lewica stosuje kryterium rasowe i narodowościowe? ;-)"
Tak. Klasyczna, 'normalna' prawica (konserwatyzm) wyznaje zasadę "chcącemu nie dzieję się krzywda" więc nie stosuje żadnych kryteriów w kwestiach gospodarki na przykład. Owszem lewica takie kryteria może stosować zależy o jakiej lewicy mówimy bo lewica przepoczwarzyła się przez stulecia w różne mutacje, faszyzm i nazizm to jedne z nich. Przykład kryterium narodowościowego miałeś niejednokrotnie w naszym kraju, gdzie polski przedsiębiorca był tłamszony przez nieuczciwe regulacje natomiast zachodni przedsiębiorca takich problemów przeważnie nie miał, w dodatku dostawał ulgi podatkowe.

"Według takiej definicji polski Ruch Narodowy (a w mniejszym stopniu także PiS), partia Orbana i Front Narodowy we Francji to lewacy, bo popierają wspieranie polskich/węgierskich/francuskich firm i pracowników kosztem zachodnich korporacji i imigrantów."
W dzisiejszych czasach trudno o ugrupowania 100% prawicowe czy konserwatywne. Jeżeli w.w. przez ciebie ugrupowania przyrównamy do klasycznej definicji prawicy to te niektóre ugrupowania nie są 'czysto' prawicowe a mają tylko jej pewne elementy np. Front Narodowy (ich program można streścić jako 'socjal ale tylko dla Francuzów') czy Ruch Narodowy, nie wiem jak z Fideszem. Akurat w kwestii walki z dominacją zachodnich korporacji jestem ich w stanie zrozumieć, ponieważ niemalże wszystkie te korporacje posiadają monopol na danym rynku i są pod protektoratem aparatu państwowego, czyli kłóci się to z wyznawaną przez prawicę zasadę o 'wolnej konkurencji'. Chcesz być na polskim rynku, nie ma sprawy ale konkuruj uczciwie bez protekcji urzędników. Ale jak już wspominałem to tylko jedna cecha, którą oni powielają. Jedna cecha nie robi z nich ugrupowań prawicowych. PiS jest partią lewicową w kwestii gospodarczej a stara się być konserwatywną w kwestiach społeczno-obyczajowych.

"Dla mnie takie kryterium podziału jest kompletnie oderwane od rzeczywistości."
W dzisiejszych czasach mało ludzi zwraca na to uwagę ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to główne kryterium i nadal takie powinno być. I wcale nie jest oderwane od rzeczywistości.

"Ogólnie to lewica wyznaje zasadę, że płeć, orientacja, pochodzenie czy kolor skóry nie mają większego znaczenia przy ocenie człowieka"
Hasła to jedno a rzeczywistość to drugie. Lewica ogólnie chce nadawać przywileje pewnym grupom społecznym według ich zasady 'każdemu się należy' albo 'wyrównujemy szanse' co jest bzdurnym założeniem. Pewne grupy są faworyzowane kosztem drugich. Prawica nie uznaje żadnych przywilejów, każdy jest równy wobec prawa i ma to prawo szanować.

"natomiast prawica uważa, że jak jesteś białym, heteroseksualnym mężczyzną i prawdziwym Polakiem (Węgrem/Niemcem/Francuzem) od pięciu pokoleń to z definicji jesteś lepszy od reszty społeczeństwa. To oczywiście definicja uproszczona. (...)jednak ogólnie to prawicowe Sebki i Janusze lubią wyzywać ludzi od Żydów (w znaczeniu negatywnym), czarnuchów i pedałów oraz wyganiać baby do garów."
Kłamiesz. Tyle w temacie. Nie znasz nawet podstawowych pojęć, nie wiesz nawet czym są poglądy prawicowe. W dodatku wymieniasz stereotypy.

"Kwestie gospodarcze w obecnych czasach mają niewielkie znaczenie dla rozróżnienia lewicy od prawicy, bowiem zdecydowana większość partii politycznych na świecie jest zarówno za własnością prywatną jak i za pewną osłoną socjalną dla obywateli. Generalnie można przyjąć, że lewica jest za nieco większymi podatkami a prawica za nieco mniejszymi, ale w praktyce podwyżki czy obniżki podatków zależą od koniunktury gospodarczej a nie od ideologii."
Definicje nie zmieniają się od tak, ani nie można ich przekształcać według własnego widzimisię. To należy do specjalności lewicy, gdyż przeważnie nie uznają pojęcia 'obiektywne kłamstwo i obiektywna prawda'. Podajże sam Hegel (którego Karol Marks był uczniem) powiedział kiedyś na stwierdzenie, że jego teorie są sprzeczne z rzeczywistością: "Jeśli fakty przeczą mojej teorii, tym gorzej dla faktów".

"PS. Rozumiem, że ty nie obnosisz się publicznie ze słuchaniem rocka by nie urazić większości słuchającej popu?"
A co ma piernik do wiatraka? Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy gustem muzycznym a preferencjami seksualnymi to twój problem. Tak, nie obnoszę się publicznie moim gustem muzycznym np. poprzez nieodtwarzanie muzyki na głos w miejscach publicznych, bo tego wymaga kultura osobista. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 14.11.2016, 17:58
Metamatic dodano: 14.11.2016, 18:08 #18
"Akurat w kwestii walki z dominacją zachodnich korporacji jestem ich w stanie zrozumieć, ponieważ niemalże wszystkie te korporacje posiadają monopol na danym rynku i są pod protektoratem aparatu państwowego, czyli kłóci się to z wyznawaną przez prawicę zasadę o 'wolnej konkurencji'. Chcesz być na polskim rynku, nie ma sprawy ale konkuruj uczciwie bez protekcji urzędników. Ale jak już wspominałem to tylko jedna cecha, którą oni powielają."

Oczywiście jeżeli nie będą chcieli z kolei przywilejów dla polskich monopolistów czy przeciętnych przedsiębiorców bo jeżeli tak to z prawicą nie mają nic wspólnego. Edytowano 3 razy. Ostatnio: 14.11.2016, 18:11
Metamatic dodano: 14.11.2016, 18:54 #19
Na koniec pisząc w wielkim skrócie. Lewica chce na siłę uszczęśliwić ludzkość, nie bacząc na ludzką naturę i często wchodząc w nią w konflikt. Nie szanuje wolności jednostki, zdrowego rozsądku; wierzy natomiast w to, że człowieka może ukształtować tak jak chce władza wbrew jego wolnej woli. Zmieniają się tylko środki a cel jest ten sam. Prawica natomiast wierzy w wolność jednostki, w wolną wolę człowieka (na zasadzie 'chcącemu nie dzieję się krzywda') z jednoczesnym poszanowaniem stanowionego prawa by swawola ludzka nie rozsadziła państwa. Możesz mieć poglądy jakie chcesz ale nie operuj kłamliwymi stereotypami wykreowanymi przez lata propagandy. To, że jakiś szowinistyczny oszołom zwie się prawicowcem prawicowca z niego nie czyni, podobnie jak z Krzysztofa Bęgowskiego alias Annę Grodzką kiepski makijaż i operacja płci nie czyni kobietą.
Pokaż odpowiedzi (1)
Komentarze (20 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 782V  
13

Guns N' Roses wydadzą składankę na winylu

rf | fot. Raph_PH | 1 sierpnia 2020
Newsy 839V  
1

Robert Plant udostępnił utwór z nowej płyty [AUDIO]

rf | fot. Egghead06 | 31 lipca 2020
Newsy 2541V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group