terazmuzyka.pl
Koncerty 2990V  
rf | 10 stycznia 2019
0

Woodstock 2019: Pierwsze oficjalne informacje

Nieoficjalnie mówiło się o tym od kilku miesięcy. Teraz organizatorzy potwierdzili to oficjalnie: w sierpniu 2019 roku odbędzie się kolejna edycja festiwalu Woodstock.

W dniach 16-18 sierpnia 2019 – w 50. rocznicę oryginalnego festiwalu – w Watkins Glen w stanie Nowy Jork odbędzie się festiwal Woodstock 50. Organizatorem wydarzenia jest Michael Lang – współtwórca oryginalnego festiwalu.

Lang mówi:

Pora zakończyć spekulacje i oficjalnie ogłosić Woodstock 50. Festiwal z 1969 roku był reakcją młodzieży na problemy czasów, w jakich żyła – walka o prawa człowieka, sprzeciw przeciwko wojnie – i umożliwił nam dzielić się pokojem, miłością oraz muzyką. Dzisiaj w naszym kraju panuje podobny podział, a muzyka potrafi zjednoczyć ludzi. Pora więc przywołać ducha Woodstock, zaangażować się i zadbać, by usłyszano nasze głosy.

Nie wiemy jeszcze, kto wystąpi na festiwalu Woodstock 50, ale organizatorzy obiecują ponad 60 artystów reprezentujących rock, hip hop, pop i country na trzech dużych scenach. Lang zapowiada:

Będą to głównie aktualne gwiazdy, ale muzyczne legendy także będą reprezentowane i uhonorowane.

Oryginalny festiwal Woodstock (pełna nazwa to Woodstock Music and Art Fair) odbył się w dniach 15-18 sierpnia 1969 roku. Na festiwalowej scenie wystąpiły największe gwiazdy rocka, a wiele z tych koncertów przeszło do historii muzyki. Warto wspomnieć chociażby o koncertach The Who, Carlosa Santany, Joe Cockera, Grateful Dead, Ten Years After, Crosby, Stills, Nash & Young, czy Jimiego Hendrixa, który zwieńczył cały festiwal.

Film dokumentalny z tego festiwalu zdobył Oscara, wydano także dwie płyty z koncertami gwiazd.

Woodstock powracał także w późniejszych latach. W 1994 roku zagrały na nim takie grupy, jak Aerosmith, Red Hot Chili Peppers czy Nine Inch Nails. W 1999 roku odbył się natomiast w miejscowości Rome, w dniach 23-25 lipca, i zagrali na nim między innymi Red Hot Chili Peppers, Korn, Limp Bizkit i The Offspring. Niestety, fatalna organizacja i wysokie ceny produktów doprowadziły do zamieszek i przejawów przemocy podczas festiwalu.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group