terazmuzyka.pl
Newsy 546V  
rf | 16 maja 2019
0

Woodstock 50 powraca? Oświadczenie organizatora

Czy festiwal Woodstock 50 jednak się odbędzie? Organizatorzy opublikowali oświadczenie odnośnie decyzji sądu.

Festiwal Woodstock 50 miał odbyć się w 50. rocznicę oryginalnego festiwalu Woodstock. Pod koniec kwietnia firma Dentsu wycofała się ze współpracy z organizatorami, ogłaszając, że festiwal jest odwołany.

Organizator Woodstock 50, Michael Lang, złożył pozew przeciwko firmie, domagając się jednocześnie zwrotu 17,8 miliona dolarów, które rzekomo zniknęły z konta organizatorów. W pozwie możemy przeczytać:

W serii podstępnych, niejawnych i nieautoryzowanych działań Dentsu przejął kontrolę nad produkcją festiwalu i natychmiast bez porozumienia z nikim ogłosił 29 kwietnia, że odwołuje festiwal.

Dentsu wprowadził w błąd artystów, że nie obowiązują ich już kontrakty z W50 i że nie powinni występować na festiwalu, mimo że dostali pełną gażę.

Organizatorzy domagają się, by firma Dentsu oddała 17,8 miliona dolarów, które rzekomo miała przejąć z konta.

Teraz organizatorzy poinformowali, że sąd w stanie Nowy Jork zadecydował, że festiwal może się odbyć. Michael Lang pisze:

Zawsze wierzyliśmy w prawdę i nigdy nie wątpiliśmy, że festiwal się odbędzie. Chciałbym podziękować wszystkim utalentowanym osobom i ich przedstawicielom za wsparcie. Woodstock 50 będzie niesamowitym i inspirującym festiwalem.

Jeszcze nie wiadomo, czy lista artystów będzie taka sama jak w pierwotnym założeniu, gdyż podpisywali oni kontrakty z firmą Dentsu, która twierdzi, że kontrakty przestały obowiązywać.

Na festiwalu miały wystąpić takie gwiazdy jak The Killers, Santana, The Raconteurs, Robert Plant, John Fogerty, Greta Van Fleet, David Crosby, Rival Sons, Country Joe McDonald, Jay-Z, Imagine Dragons i Canned Heat. Wcześniej z udziału w festiwalu zrezygnował zespół The Black Keys.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 167V  
Newsy 264V  
1

Neil Young zapowiedział nowy album z Crazy Horse

rf | fot. 6tee-zeven | 19 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group