terazmuzyka.pl
Koncerty 7540V  
rf | 20 kwietnia 2019
8

Woodstock zostanie odwołany? Organizatorzy reagują

W internecie pojawiły się plotki, że festiwal Woodstock 50 może zostać odwołany, gdyż wstrzymano sprzedaż biletów. Organizatorzy zabrali głos.

W poniedziałek, 22 kwietnia, miała wystartować sprzedaż biletów na festiwal Woodstock 50 z okazji 50. rocznicy oryginalnego festiwalu Woodstock. W piątek, 19 kwietnia, dystrybutorzy biletów dostali informację, że sprzedaż biletów została wstrzymana.

W wiadomości można było przeczytać:

Aktualnie data wprowadzenia biletów do sprzedaży została zawieszona. Oczekujemy na oficjalne oświadczenie prasowe organizatorów Woodstock 50 odnośnie cen biletów i ogólnych informacji na temat festiwalu. Informacje te przekażemy, jak tylko je otrzymamy.

Wzbudziło to liczne plotki o ewentualnym odwołaniu festiwalu. Zareagował na nie Michael Lang, który w wywiadzie dla „Billboard” powiedział:

To tylko plotki. Fenomen Woodstock polega na tym, że po pięćdziesięciu latach nadal przyciąga uwagę, a wraz z nią rodzą się plotki.

Michael Lang nie powiedział jednak, dlaczego sprzedaż biletów została wstrzymana.

Kilka tygodni temu z udziału w imprezie zrezygnowała jedna z gwiazd, zespół The Black Keys. W oświadczeniu napisała:

Ze względu na problemy logistyczne, The Black Keys będzie musiał zrezygnować z koncertu na Woodstock. Zespół pragnie o tym poinformować fanów jak najszybciej, jeszcze zanim bilety trafią do sprzedaży.

Organizatorzy potwierdzili oficjalny skład imprezy. W trakcie trzech dni wystąpi ponad 80 wykonawców reprezentujących przeróżne gatunki oraz epoki muzyczne. Wśród największych gwiazd znajdą się: The Killers, Santana, The Raconteurs, Robert Plant, John Fogerty, Greta Van Fleet, David Crosby, Rival Sons, Country Joe McDonald, Jay-Z, Imagine Dragons, Canned Heat i inni. Jak widać organizatorom udało się zaprosić kilka gwiazd, które grały na oryginalnym Woodstocku, ale nie brakuje też przedstawicieli młodego pokolenia.

Oryginalny festiwal Woodstock (pełna nazwa to Woodstock Music and Art Fair) odbył się w dniach 15-18 sierpnia 1969 roku. Na festiwalowej scenie wystąpiły największe gwiazdy rocka, a wiele z tych koncertów przeszło do historii muzyki. Warto wspomnieć chociażby o koncertach The Who, Carlosa Santany, Joe Cockera, Grateful Dead, Ten Years After, Crosby, Stills, Nash & Young, czy Jimiego Hendrixa, który zwieńczył cały festiwal.

Woodstock powracał także w późniejszych latach. W 1994 roku zagrały na nim takie grupy, jak Aerosmith, Red Hot Chili Peppers czy Nine Inch Nails. W 1999 roku odbył się natomiast w miejscowości Rome, w dniach 23-25 lipca, i zagrali na nim między innymi Red Hot Chili Peppers, Korn, Limp Bizkit i The Offspring. Niestety, fatalna organizacja i wysokie ceny produktów doprowadziły do zamieszek i przejawów przemocy podczas festiwalu.

Komentarze (8)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Dd [217.227.***.***] dodano: 20.04.2019, 19:40 #1
Od kiedy na Woodstock się kupuje biletu he
Pokaż odpowiedzi (1)
Rydzudwarff [90.203.***.***] dodano: 20.04.2019, 21:43 #3
To inny Woodstock, Man.
Nick [188.147.***.***] dodano: 21.04.2019, 09:11 #4
W Hameryce to nast Woodstock jest płatny.
blablabla [83.22.***.***] dodano: 21.04.2019, 16:39 #5
w Ameryce mają wszystko poukładane i jak należy, to tylko w Polsce i Europie, ogólnie bydło jest i zawsze będzie, na tego typu festiwalach, to Europa powinna brać przykład z Ameryki bo nie dorasta jej do pięt.
Pokaż odpowiedzi (2)
Nigdy więcej [185.21.***.***] dodano: 21.04.2019, 17:14 #8
Nigdy więcej nie wejdę na ten portal! Chcecie robić ruch na stronie przez chwytliwe nagłówki ? Wobec tego pie*dolcie się! Nie macie nic wspólnego z dziennikarstwem.
Komentarze (8 opinii) Skomentuj
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group