terazmuzyka.pl
Newsy 645V  
szy | 29 września 2017
0

Współpracownicy Davida Bowiego ruszą w trasę ku pamięci wokalisty

Muzycy, którzy współpracowali na przestrzeni lat z Davidem Bowiem, ruszą w przyszłym roku w trasę koncertową, która ma za zadanie upamiętnić tego wielkiego artystę. 

Tournee „Celebrating David Bowie”, na którego złoży się 20 dat, rozpocznie się 10 lutego przyszłego roku w Silver Spring, ostatni koncert odbędzie się 11 marca w Portland - wszystkie występy odbędą się więc w Stanach Zjednoczonych. 

Radiohead i Hans Zimmer połączyli siły

Podczas przyszłorocznych koncertów na scenie będziemy mogli podziwiać następujących, bliskich współpracowników Davida Bowiego: Adrian Belew z King Crimson, który grał na albumie „Lodger” i trasie „Sound and Vision”, gitarzysta Gerry Leonard (znany z albumów „Heathen” i „Reality” oraz tras koncertowych, podczas których promowane były wspomniane płyty), basista Carmine Rojas (brał udział w trasie „Let's Dance/Serious Moonlight”), a także - Angelo Moore, znany z grupy Fishbone, Joe Sumner, syn Stinga, wokalistka Gaby Moreno oraz producent Angelo Bundini, znany też jako Scrote, który jest organizatorem całości.

Bundini zapowiada w rozmowie z „Rolling Stone”, że oprócz największych przebojów Davida Bowiego, wykonają także utwory mniej znane. 

Nowy box Bowiego

Dzisiaj swoją premierę ma box „A New Career In A New Town (1977 – 1982)”, trzeci z serii boxów dokumentujących historię Davida Bowiego, tym razem skupiający się na berlińskim okresie jego twórczości.

W skład boxu wchodzi 11 płyt CD lub 13 płyt winylowych, dostępny będzie też w formie cyfrowej. W jego skład wejdzie Berlińska Trylogia, w tym zupełnie nowy remiks albumu „Lodger” z 1979 roku.

Prace nad nowym remiksem albumu „Lodger” rozpoczęły się jeszcze przed śmiercią Davida Bowiego, a Tony Visconti zadbał o podkreślenie brzmieniowych niuansów albumu.

Dołączona wyłącznie do tego boxu składanka „Re:Call 3” zawiera zremasterowane wersje singlowe, utwory spoza płyt, strony B oraz utwory z soundtracków. Zdjęcie na okładce zostało wykonane w berlińskim studiu Hansa w 1977 roku.

Do boxu dołączona jest 128-stronicowa (w wersji CD) lub 84-stronicowa książka z rzadkimi i niepublikowanymi wcześniej fotografiami, a także wywiadami i notatkami ze studia. Wersje CD będą wiernie odwzorowanymi mini-replikami wersji winylowych, wytłoczone na złotych dyskach. Winyle natomiast będą wytłoczone w formacie audiofilskim na 180-gramowych dyskach.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku, dwa dni po premierze jego ostatniego studyjnego albumu zatytułowanego „Blackstar”. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group