terazmuzyka.pl
Film / serial 715V  
rf | 9 czerwca 2019
5

Yes opublikował w sieci film biograficzny. Zobacz już teraz [WIDEO]

Zespół Yes świętuje 50-lecie działalności i z tej okazji opublikował film biograficzny „Yesterday, Today, Tomorrow”.

Film biograficzny „Yesterday, Today, TomorrowYes trafił na YouTube i opowiada między innymi o początkach zespołu Yes. W filmie wypowiadają się między innymi Steve Howe, Alan White, Geoff Downes, Billy Sherwood i Trevor Horn. Zabrakło natomiast wywiadów z Jonem Andersonem, Rickem Wakemanem i Trevorem Rabinem.

Film „Yesterday, Today, Tomorrow” możecie w całości obejrzeć poniżej.

Jon Anderson rozstał się ze składem Yes w 2008 roku. Od 2010 stał na czele Yes Featuring Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman, który aktualnie zwiesił działalność.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” z 2018 roku tak opowiadał o swoich relacjach z pozostałymi muzykami Yes:

Wiesz co, każdy z nas ma swoje własne życie. Muzyka Yes jest grana w tej chwili przez bardzo wiele grup na świecie. Utrzymuję kontakt z dwoma takimi zespołami - pierwszy, Yesshows, pochodzi z Holandii, drugi jest z Brazylii, nazywa się Close To The Yes. To świetne kapele. Alan i Steve też grają muzyke Yes i uważam, że to coś dobrego.

Czy jednak twoje rozstanie z Yes w 2008 roku musiało nastąpić?

Byłem w tym czasie bardzo chory, otarłem się o śmierć. Zespół chciał grać dalej, z innym wokalistą, co jestem w stanie zrozumieć. Potem jednak wróciłem do występowania - pojechałem w trasę, tylko ja, gitara i moja żona. Grałem w Warszawie (30 czerwca 2009 - przyp. jor) i na całym świecie przez trzy czy cztery lata. Ponieważ śpiewałem bardzo dobrze, odezwałem się do Chrisa i chłopaków, czy nie mógłbym wrócić do zespołu - ale się nie zgodzili. Stwierdziłem, że skoro tak, to w porządku, będę tworzył muzykę Yes samodzielnie.

Nie wydajesz się mieć wiele żalu do kolegów, w zeszłym roku wystąpiliście nawet razem podczas wprowadzenia do Rocn And Roll Hall Of Fame.

Nie mam żalu, niby dlaczego? Tak to już jest w życiu - w obrębie rodziny ludzie nie zawsze się dogadują, a zespół to rodzaj rodziny. Muzycy lubią się czasem bardziej czasem mniej, kłócą się i godzą - tak jest w każdym zespole.

Wkrótce Yes ruszy w amerykańską trasę koncertową z okazji 50-lecia.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Diz [89.71.***.***] dodano: 09.06.2019, 13:26 #1
Najlepszy progresywny zespół na świecie. Lepiej żeby już niczego nie nagrywali i pozostawili legendę w stanie nienaruszonym. Chociaż prawdę mówiąc po albumie 90125 to już niewiele dobrego nagrali.
Pokaż odpowiedzi (1)
tomek_ef [188.121.***.***] dodano: 09.06.2019, 17:39 #3
Sorry, ale film biograficzny o Yes bez udziału Andersona i Wakemana i kpina i kolejny dowód małości Steve'a Howe.
ANDRE [84.205.***.***] dodano: 09.06.2019, 23:18 #4
Dla mnie taki film biograficzny bez Andersona i Wakemana mógł wcale nie powstać. Po ludzku to naprawdę wstyd i wcale nie mam ochoty go oglądać .
Rysiek [83.3.***.***] dodano: 14.06.2019, 13:43 #5
Dla mnie prawdziwy Yes skończył się wraz z albumem "Tormato". I wszystko w tym temacie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz także
0

Kina otworzą się 6 czerwca? Niestety nie wszystkie

rf | fot. Zygmunt Put | 3 czerwca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group