terazmuzyka.pl
Newsy 2773V  
mg | 19 października 2018
2

Yuimetal nie jest już członkinią Babymetal. Zespół wydał oświadczenie

Stało się coś, czego fani Babymetal obawiali się od dłuższego czasu – szeregi zespołu oficjalnie opuściła Yuimetal. Grupa wydała oświadczenie i opublikowała premierowy utwór.

Ostatni komunikat Babymetal w serwisach społecznościowych ma słodko-gorzki smak – zespół pochwalił się nową kompozycją zatytułowaną „Starlight” i jednocześnie poinformował, że z grupą pożegnała się Yuimetal.

Już od kilku miesięcy spekulowało się, że piosenkarka opuści pop-metalowy zespół, jednak na oficjalne oświadczenie musieliśmy czekać aż do dziś. Przypomnijmy, że Yuimetal opuściła kilka koncertów w 2017 roku z powody choroby, ale również w bieżącym roku nie pojawiła się na scenie.

Oświadczenie zespołu:

Yuimetal wyraziła chęć powrotu do występowania z grupą po tym, jak w grudniu miała problemy ze zdrowiem. Od jej nieobecności, zarówno Su-metal jak i Moametal oraz cała ekipa czekali na jej powrót. Ostatecznie Yuimetal zdecydowała, że nie będzie występowała na trasie Babymetal World Tour 2018 w Japonii i że nie będzie już częścią zespołu. Dziękujemy jej za cały wkład i życzymy szczęścia w przyszłych projektach.

Mimo tych okoliczności zespół Babymetal wyruszy w trasę zgodnie z planami, a dodatkowo opublikował nowy utwór zatytułowany „Starlight”:

Yuimetal również opublikowała oświadczenie, w którym przeczytać możemy:

Jest mi przykro, że moja decyzja negatywnie wpłynęła na innych członków zespołu i fanów, którzy wspierają Babymetal. Bardzo przepraszam wszystkich fanów, którzy od lat są z zespołem. Bardzo chciałabym wrócić na scenę, ale na razie nie pozwala na to mój stan. W przyszłości będę chciała realizować moje marzenie, które tli się we mnie od dawna, czyli karierę jako Mizuno Yui. Wszystko to doprowadziło do mojej decyzji.

- możemy przeczytać w oświadczeniu.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
realista [78.11.***.***] dodano: 21.10.2018, 17:38 #1
Straszne
Ja [185.172.***.***] dodano: 23.10.2018, 13:47 #2
Strasznie szkoda, niby jedynie wokal Suzuki stanowi siłę zespołu, ale bez Yui to nie będzie to samo. Mam nadzieję, że to nie jest początek końca zespołu, niech tylko wrócą do korzeni a będzie dobrze, obecna trasa strasznie przekoloryzowana.
Zobacz także
Newsy 126V  
Newsy 265V  
0

Bokassa, zespół grający w trasie z Metallicą, zapowiedział nowy album [WIDEO]

mg | fot. Thomas Stavø Johnstone | 24 kwietnia 2019
Newsy 926V  
0

Kortez zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Facebook | 24 kwietnia 2019
Newsy 651V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group