terazmuzyka.pl
Film / serial 774V  
rf | 16 maja 2020
4

Dlaczego „Zabawa w chowanego” Kory podsumowuje nowy film Sekielskich?

Nowy film braci Sekielskich zaczerpnął tytuł od jednej z piosenek Kory. Utwór pojawia się także w końcówce filmu.

W sobotę premierę na YouTube miał nowy film braci Sekielskich Zabawa w chowanego”. Film jest kontynuacją głośnego dokumentu „Tylko nie mów nikomu” traktującego o ukrywaniu pedofilii w Kościele. W ciągu ośmiu godzin od premiery film obejrzał prawie milion osób.

W końcówce filmu pojawia się utwór Kory pod tytułem „Zabawa w chowanego”, który został wydany na singlu w 2010 roku. Nawiązanie nie jest przypadkowe – piosenka Kory opowiada o jej doświadczeniach z molestowaniem przez księży. W tekście utworu padają takie słowa, jak „Bywało, że nas wołał gestem albo słowem / Wybrał jedną, jak owcę ze stada / Gdzie byłeś Ty, który wszystko widzisz / I który patrzysz, patrzysz na nas z dala”.

Kora tłumaczyła genezę tego utworu w wywiadzie dla magazynu „Wprost”, mówiąc że opowiada o jej proboszczu:

Był starym śmierdzącym człowiekiem, który wpychał mi jęzor do ust i gmerał w majtkach. Gdy wcześniej patrzyłam na niego na ulicy, nie wydawał mi się tak obrzydliwy, ale gdy zaczął się do mnie dobierać, już tak. (...)

Pamiętam doskonale, jak strasznie się bałam, gdy wyszłam od księdza. Przez lata nie byłam w stanie nikomu o tym powiedzieć, nikomu się poskarżyć, bo byłam wychowywana w poczuciu, że kobieta jest grzesznym narzędziem, że to ta Ewa, to jabłko, że wina jest we mnie.

Poniżej przypominamy teledysk do piosenki „Zabawa w chowanego” Kory.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Denys [217.96.***.***] dodano: 16.05.2020, 21:09 #1
to ateiści czy tam sataniści chodzą do kościoła? i co ona u niego robiła? miała zostać ministrantem? nie wiedziałem, myślałem że tylko wierzący w Boga, a tu taka niespodzianka, a tak w ogóle to jestem ciekaw kiedy powstanie film o takich sytuacjach np. w show businessie, ciekawi mnie którzy aktorzy, muzycy, filmowcy,dziennikarze, z kim, kiedy,dlaczego, albo który celebryta z pudelka,kozaczka czy z czerwonego dywanu, może wreszcie niektórzy zmądrzeją i przestaną wysławiać tych ludzi jakby byli święci, zawsze prawdomówni, i nieskalani grzechem, to jak, będzie jakieś polish #metoo?
Pokaż odpowiedzi (2)
Tomek [109.173.***.***] dodano: 17.05.2020, 07:41 #4
Denys...tato jest księdzem co?
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group