terazmuzyka.pl
Koncerty 312V  
rf | 13 czerwca 2018
0

Zeal & Ardor powraca do Polski

Jeden z najbardziej oryginalnych projektów metalowych ostatnich lat wystąpi jesienią w Polsce.

Zeal & Ardor, czyli projekt, za którym stoi Manuel Gagneux, powróci w tym roku do Polski. Grupa wystąpi 18 listopada w warszawskiej Proximie. Bilety trafią do sprzedaży w najbliższy piątek, 15 czerwca.

Ośmiolatka wymiata na bębnach jak John Bonham

Artysta tworzący pod pseudonimem Zeal & Ardor to amerykańsko–szwajcarski muzyk, który łączy black metal z wpływami gospel, bluesa i elektroniki – ta wyjątkowo eklektyczna mieszanka tworzy nowatorskie, trudne do powtórzenia dźwięki. Pierwszy oficjalny album „Devil Is Fine” wydany został w 2016 roku i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Trudno bowiem nie zwrócić uwagi na krążek, który otwierają dźwięki łańcuchów i śpiewy poparte wyciszonymi dźwiękami fortepianu, a kolejne utwory nie pozwalają słuchaczowi oderwać się od albumu.

W czerwcu tego roku ukazał się album „Stranger Fruit”, na którym Zeal & Ardor pogłębia swoje fascynacje metalem i muzyką bluesową.

Nową płytę promuje utwór „Gravedigger’s Chant”.

Zeal & Ardor już dwukrotnie grał w Polsce. W kwietniu zeszłego roku grupa zagrała w warszawskiej Hydrozagadce, a w lipcu była jedną z gwiazd Metal Hammer Festival, który odbył się w katowickim Spodku, a wystąpiły na nim także zespoły Marilyn Manson i Paradise Lost.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group