terazmuzyka.pl
Blog użytkownika BocianPrzynosi

Ludzie pytają mnie ostatnio "ej, a czego nie napisałeś nic o darkcountrowym numerze Nergala?", "ej, a o darkcountrowym numerze Nergala bedzie?", "ej, a co sądzisz o darkcountrowym numerze tego kolesia z Behemotha?"

Odpowiedź jest prosta - nie napisałem, bo w zalewie niespotykanej nigdy wcześniej ilości nowej muzyki o rozmaitej jakości i proweniencji staram się pisać o utworach, które zrobiły na mnie jakieś wrażenie :v

I zanim wyleje się na Bociana hejt (mam taką nadzieję :D ), chciałbym zaznaczyć, że mega kibicuję projektowi Me And That Man, w którym - o czym niestety się zapomina - mamy do czynienia z arcyciekawym duetem twórczym Adam Darski & John Porter. A John Porter gigantem jest i nawet z tym nie handlujcie, a pomijanie jego nazwiska przez wiele "portali muzycznych" recenzujących pierwszy wspólny singiel MATM świadczy tylko o poziomie tych "portali". Kibicuję, bo do obu Panów szacunek mam ogromny, a przeskakiwanie z jednej szufladki muzycznej w drugą to coś, co bardzo sobie cenię.

Dlatego na pewno sięgnę po krążek Me And That Man, kiedy takowy w końcu się wytłoczy do sklepów. Póki co uważam, że "My Church is Black" jest kompozycją niepotrzebnie rozciągniętą do rozmiarów singla (o wiele lepiej brzmiałaby, gdyby uciąć ją po 2 minutach) i brzmiącą mało oryginalnie jak na "DARKANTRY". Rzeczywiście słyszy się tu głównie Nicka Cave'a, może trochę Steve'a von Tilla, ale krucafux, nie słyszy się tu Nergala i Johna Portera! Dlatego zdecydowanie wolę wersję polskojęzyczną ("CYRULIK JACK" xDDDDDDDDDDDDD), która do tematu "dark country" wnosi trochę świeżego, "słowiańskiego" (żadne tam Donatany i Klemy) powiewu i brzmi minimalnie oryginalnej. Co nie zmienia faktu, że kompozycyjnie jest po prostu nudnawa i za długa. Tak jakby zabrakło pomysłu na kolejną zwrotkę, więc dojedziemy was refrenem. No dzięki.

I dlatego na koniec tego wpisu pojawia się Pan, który może każdego uczyć, jak należy po durnej i chmurnej, pełnej darcia japy i przybijania się do krzyża młodości zostać starym i grać coś z pogranicza bluesa i dark country właśnie. Adam, Szanowny Panie Johnie - przesłuchajcie proszę "The Pale Emperor" Mańka. Bo ja naprawdę wiem, że stać Was na powalający wspólny krążek, czego sobie i Wam życzę :*

 

Oceń notkę
+ 0 -
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group