terazmuzyka.pl
Blog użytkownika PawelS

23 lutego br. zespół Kryzys wystąpił na żywo po raz pierwszy od czasu niesławnego koncertu przy ECS w Gdańsku, transmitowanego przez TVP Kultura w rocznicę 13 grudnia, na którym to Brylewski i spółka zagrali... na nosie prezesowi telewizji publicznej. :)

Wieczór w warszawskim klubie Hydrozagadka zaczął się dla odmiany od kontrowersyjnej kwestii rozpoznawalności kapeli, zwłaszcza w czasach dezinformacji, ;) bo okazało się, że organizator reklamował imprezę piosenką... Brygady Kryzys. W związku z tym Robert Brylewski przekazał publiczności „ogromną prośbę” Tomka Lipińskiego żeby nie mylić tych dwóch zespołów. :) Tym bardziej, że Kryzys znany jest też jako... Trudna Młodzież. :) Po tym wyjaśnieniu można było przystąpić do grania. Na początek „Jestem tutaj z nim”, czyli utwór Święty szczyt zespołu Deadlock z Trójmiasta, od niedawna kojarzący się także z koszulką z wizerunkiem pewnego gdańszczanina. :) Po nim nastąpił Armaggedon z dodatkową zwrotką, w której pojawili się... Sienkiewicz i Prus a także inwigilacja i monitoring... „To czasy zbrodniarzy, głupców i handlarzy”... w tej sprawie nic się nie zmienia, tak jak w hitowym Mam dość. „Panie proszą panów do licealnego tanga”, czyli Dolina lalek a po niej znowu apokaliptyczne klimaty w stosunkowo nowej piosence Koniec świata do tekstu Michała Olszewskiego. Z kolei tłumaczeniem Macieja Góralskiego z „języka brytyjskiego” jest Nuda, czyli Boredom grupy Buzzcocks. „Dlaczego u nas nie ma bohatera? On podobno wszystko zmienia jak Superman, jak Ślimak, jak Drzymała, jak Tomcio Paluch, jak nasza szkapa” - to była Telewizja ze specjalną dedykacją dla Dżeka Kurskiego, ale też chyba z nawiązaniem do nowej podstawy programowej. :) Industrialny Radioaktywny blok z repertuaru Brygady Kryzys wybrzmiał kakofonią saksofonów, po nim było Co chcesz? a następnie Ça Plane Pour Moi - nowofalowy klasyk, z którego zasłynął belgijski gej Plastic Bertrand i wreszcie Ganja, czyli rasowe reggae z partiami „dwóch optymalnych saksofonów”, na których grali Tomasz Men Świtalski i Dominik Gałązka. Ponadto w zespole Kryzys obecnie grają: Martyna Załoga na basie i w drugim głosie, Wojtek Gołębiowski na gitarze, Tomasz Hinz na perkusji i oczywiście Robert Brylewski – gitara i śpiew. Lider zespołu był wyraźnie uszczęśliwiony dużą frekwencją na koncercie a także obecnością swojej wnuczki Rozalki, którą zaprosił do śpiewania w jej ulubionej piosence Wojny gwiezdne. Wobec dużych owacji zespół zaczął grać bisy bez schodzenia ze sceny. Była więc Wściekła, czyli Wild Thing kapeli The Troggs oraz Małe psy a potem jeszcze Ambicja na sam koniec.

Punkowa energia i pozytywne wibracje wygenerowane w Hydrozagadce przez Kryzys okazały się być z całą pewnością lepszym wyborem na ten czwartkowy wieczór niż emocje piłkarskie w przegranym meczu transmitowanym przez TVP. :)

PawelS | 17 czerwca 2017
Oceń notkę
+ 0 -
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group