terazmuzyka.pl
Blog użytkownika macius22

Osłony okienne pełną kilka funkcji, ale najważniejszą z nich jest ochrona przed słońcem. Wiele osób szuka modeli, które zapewniają możliwie swobodne dostosowanie ilości wpadającego światła. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się rolety dzień noc. Wyjaśniamy, czy dobrze chronią przed słońcem!

Dobre osłony okienne pozwalają zabezpieczyć wnętrze mieszkania przed palącymi, rażącymi promieniami słonecznymi. By jednak były użyteczne na co dzień, powinny umożliwiać łatwe kontrolowanie naświetlenia. Jednym z najbardziej uniwersalnych modeli są rolety dzień noc. Jak chronią wnętrza?

Jak rolety dzień noc chronią przed słońcem?

Rolety dzień noc są wykonane z dwóch rodzajów materiału o różnym stopniu transparentności. Są ułożone naprzemiennie, w formie poziomych pasów. W zależności od ich ustawienia można uzyskać różny efekt ograniczania ilości wpadającego światła.

Tak jak wskazuje sama nazwa, rolety te dobrze sprawują się zarówno w dzień, jak i w nocy. Często wybiera się je do salonów, ale także sypialni czy innych pomieszczeń, w których przydają się uniwersalne osłony.

Czy rolety dzień noc są dobrym zabezpieczeniem przed słońcem?

Funkcjonalność osłon okiennych zależy głównie od materiału, z którego są wykonane. Rolety dzień noc są dobrym zabezpieczeniem przed słońcem oraz światłem, ponieważ łączą w sobie cechy przejrzystego materiału i blokującej tkaniny. Odpowiednie ułożenie pasów może zagwarantować subtelną ochronę przed rażącymi promieniami, a inne – kompletne zaciemnienie pomieszczenia.

Rolety dzień noc a upały

Jeśli do rolet dzień noc wybierze się tkaninę o właściwościach termoizolacyjnych, świetnie sprawdzą się w czasie upałów. Będą nie tylko zaciemniać pomieszczenia, ale także odbijać promienie słoneczne, które nagrzewają wnętrze mieszkania. Taka osłona przyniesie więc ulgę nawet w najcieplejsze dni.

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/rolety-dzien-noc-do-okien-z-wywietrznikami/

Rolety dzień noc świetnie chronią przed słońcem, a do tego pięknie się prezentują. To idealny wybór, gdy szuka się uniwersalnej, skutecznej osłony okiennej. Nie bez powodu są jednym z najpopularniejszych typów rolet!

Oceń notkę
+ 0 -
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group