terazmuzyka.pl
Blog użytkownika macius22

Serwis internetowy YouTube powstał w 2005 roku. Korzystamy z niego od 15 lat, trudno w to uwierzyć, prawda? Pamiętasz, jak stawiał pierwsze kroki? Zdaje się, że było to "wczoraj", co? Tymczasem to już 15 lat. Dziś trudno wyobrazić sobie bez niego naszą rzeczywistość. W 2019 roku jego przychody oszacowano na poziomie 15,15 miliarda dolarów. Co miesiąc serwis odwiedza 1,5 miliarda zalogowanych użytkowników. Są wśród nich nastolatkowie, dorośli i seniorzy; kobiety i dzieci. Trzy lata temu podano do publicznej wiadomości, że użytkownicy oglądają miliard godzin filmów dziennie! Niewiarygodne, prawda? Wśród nich mogą być Twoi odbiorcy, klienci, fani. Dostrzegasz to? Korzystając z serwisu YouTube, masz wiele funkcji, na przykład opcję dodawanie napisów czy tłumaczenia filmów. A jak w ogóle włączyć tłumaczenie filmu na YouTube? Sprawdź!

 

Kiedy warto rozważyć dodanie napisów do filmu?

 

T.S. Eliot napisał, że "tylko ci, którzy ryzykują pójściem za daleko, mogą odkryć, jak daleko można pójść". Henry Ford powiedział zaś: "bardziej niż cokolwiek innego - przygotowanie się jest sekretem do sukcesu". Jim Rohn z kolei zauważa: "sukces jest po prostu naturalnym rezultatem, który wynika z konsekwentnego wykorzystania konkretnych podstaw". A Ty, co robisz, aby odnieść sukces? Gary Vaynerchuk i inni podkreślają, że serwis ma niesamowite możliwości!

 

Niezależnie od tego czy tylko oglądasz filmy czy je publikujesz bez przekładu ciężko zrozumieć czy być zrozumianym, prawda? Jak podaje Ethnologue na świecie jest ponad 7 tysięcy języków. To dość przerażająca ilość języków, co? Nie da się nawiązać nici porozumienia z większą częścią populacji światowej bez tłumaczenia. W tym momencie już warto pomyśleć o tłumaczeniu.

 

A co możesz zyskać dzięki napisom dodanym do filmików na YouTube? Jakie są tego zalety? Dobre tłumaczenie zawsze sprawia, że budujesz pomosty komunikacyjne. Jak możemy dowiedzieć się w artykule na https://plaintext.pl/ komunikat wysyłany przez Ciebie w świat dociera do o wiele większej grupy osób. Badania pokazują, że ludzie wolą czytać informacje w języku ojczystym. Co jeszcze zyskujesz komunikat jest w większej liczbie języków. Tłumaczenia materiałów i tłumaczenia tytułów z portalu YouTube dostępne w dowolnym momencie dla użytkowników. Więcej użytkowników obejrzy Twój film, a niektórzy zostaną z Tobą na stałe. To również większa liczba potencjalnych odbiorców, bo dzięki takim działaniom budujesz swoją pozycję w wirtualnym świecie. Stajesz się bardziej rozpoznawalny. Jeśli więc zamierzasz budować wirtualną społeczność, zacznij tłumaczyć swoje treści.

 

Napisy do filmów na YouTube

 

O czym jeszcze warto pamiętać planując napisy i ich tłumaczenie? Załóżmy, że chcesz dotrzeć do ludzi spoza Polski. Jak to zrobić? Weź pod uwagę języki obce. Dlaczego? Wiesz, że ponad połowa światowej populacji mówi tylko w 23 językach? Tłumacząc napisy na YouTube weź pod uwagę kilka kwestii. Jakich? Po pierwsze: najpopularniejsze języki świata. A które nimi są? Angielski to dostęp do 1,268 mld ludzi! Co poza angielskim? Chiński (mandaryński) to 1,120 miliarda użytkowników, a hindi zaś 637 milionów. Po drugie: gdzie znajdują się Twoi potencjalni odbiorcy. Wiesz, gdzie? Internet World Stats podaje, że ponad 50% osób korzystających z Internetu znajduje się w Azji. Zdawałeś sobie z tego sprawę? Najpopularniejszym językami w sieci są angielski. Zaraz za nim są chiński i hiszpański. Jeżeli więc zależy Ci na licznej widowni, masz już informacje, w jakim kierunku podążać.

Interesujesz się tłumaczeniami medycznymi? Wejdź na https://www.medycznetlumaczenia.pl i dowiedz się więcej.

Teraz coś od innej strony! A jak w ogóle włączyć napisy na YouTube? Nie wiesz, jak się za to zabrać? Już Ci podpowiadamy! Otwórz film, który chcesz obejrzeć. Dotknij "menu". Zobaczysz ikonkę składającą się z dwóch literek "cc". Widzisz ją? Kliknij w nią. Zrobione! A, co zrobić, kiedy chcesz wyłączyć napisy? Robisz to tak samo, klikasz w przycisk z dwoma literkami CC. "Klikasz" i są wyłączone. To proste, prawda?

 

Jak dodać napisy do filmów publikowanych na YouTube?

 

Są takie sytuacje, kiedy potrzebna jest pomoc. Też tak masz? Chcesz dodać napisy do filmów na YouTube? Nie znasz się i nie wiesz, jak to zrobić? Oto mała ściągawka przygotowana specjalnie z myślą o Tobie! Przeprowadzamy Cię krok po kroku przez cały ten proces. Jest to łatwiejsze niż myślisz. Gotowy?

 

  • Krok 1: Otwierasz "menedżer filmów". Gdzie go znajdziesz? Znajdujesz ikonkę konta. Wchodzisz tam. Następnie klikasz w "studio twórców". Potem klik w "menedżer filmów" i "filmy".
  • Krok 2: Przy filmie, który chcesz edytować rozwijasz "menu". Krok 3: W "menu" klikasz w "napisy".
  • Krok 4: Teraz przyszedł czas, aby wybrać język. Wybierasz "dodaj język".
  • Krok 5: Klikasz "dodaj" tam, gdzie widzisz "napisy do filmu".
  • Krok 6: Teraz w edytorze należy dodać sposób dodawania lub edytowania filmów dodawanych do kanału YouTube. Tu coś ważnego! W tym momencie przesyłasz plik z napisami, który możesz dodać do filmu lub w tym momencie masz możliwość utworzenia napisów do Twoich filmów.
  • Krok 7: Gotowe! Użytkownicy YT podczas oglądania filmów na Twoim kanale właśnie mogą skorzystać z opcji

 

Masz też opcję automatycznego tłumaczenia napisów wideo na YouTube. Nie jest jednak ona dostępna dla filmów w języku polskim. W chwili obecnej możesz przetłumaczyć tylko z kilku języków. Jak to działa? Logujesz się do "YouTube Studio". Tam w "menu" klikasz "włącz napisy". Zrobiłeś to? To wszystko. Prawda, że to proste? A teraz korzystaj z możliwości, surfuj po sieci i oglądaj filmiki oraz dziel się filmikami z innymi.

Więcej informacji o tłumaczeniach znajdziesz na: http://supertlumaczenia.pl

Oceń notkę
+ 0 -
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group