terazmuzyka.pl
Blog użytkownika macius22

Chcesz mieszkać i pracować w Niemczech? Zależy Ci na stanowisku w niemieckiej korporacji z placówką w Polsce? Jak to osiągnąć? Życie jest po to, aby spełniać się zawodowo. Skoro czytasz ten artykuł na pewno Ci na tym zależy. Jim Rohn zauważa, że "sukces jest po prostu naturalnym rezultatem, który wynika z konsekwentnego wykorzystania konkretnych podstaw". Niemieckie firmy to dla Ciebie szansa i okazja na rozwój, lepszą posadę i wyższą pensję. Pytaniem, które jest dziś dla Ciebie ważne brzmi: jak napisać CV po niemiecku? Co sprawia, że jedni zyskują, a inni tracą w oczach rekrutera? Jak zwiększyć szanse na rozmowę kwalifikacyjną? Pomożemy Ci z tym! Przeprowadzimy Cię przez proces projektowania CV po niemiecku, tak, abyś został zaproszony na rozmowę. Zainteresowany? Zaczynamy!

Jak napisać CV po niemiecku?

Najważniejsze to szukać informacji i pomocy, kiedy zachodzi tego potrzeba. Jesteś tutaj, ponieważ masz problem, prawda? Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób napisać CV po niemiecku? Podstawa to profesjonalizm. Co to dokładnie oznacza? Dlaczego to tak istotne? Niemieccy pracodawcy lubią mieć konkretny. Cenią sobie też staranne i solidnie przygotowane życiorysy. Od czego zacząć? Czytając porady na https://uslugitlumaczeniowe.pl/ wiemy, że należy wpisać w wyszukiwarkę hasło "CV po niemiecku - wzór", a Twój umysł jest bombardowany ogromną ilością informacji. Komu wierzyć? Kogo porady są faktycznie dobre, a kto ściemnia? To wszystko, co czytam to prawda? Potraktuj Internet jako źródło informacji, które otwiera Cię na różne możliwości. Zawsze jednak weryfikuj wiedzę, którą czerpiesz z sieci.

  1. Niemieckie słówka. Rzecz podstawowa W CV po niemiecku nie ma być Curriculum Vitae, ale Lebenslauf. Nie zapomnisz? Świetnie! Możemy iść dalej!
  2. Bądź konkretny. Dlaczego? Charakterystyczną cechą niemieckich CV jest to, że są krótkie, ale treściwe. Niemieccy pracodawcy cenią właśnie tak przygotowane życiorysy. Poza tym to informacja dla rekrutera, że potrafisz zwięźle opowiedzieć o swojej karierze zawodowej. Życiorys ma być czymś w rodzaju "zachęty" do zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Zrób to!
  3. Niemiecki wzór CV. Coś takiego istnieje? Język niemiecki narzuca inne standardy niż te, które wiele osób zna i kojarzy z polskich CV czy chociażby tych anglojęzycznych. O czym mowa? Po pierwsze pojawia się tu Persönliche Daten, czyli dane osobowe. Nie zapomnij o użyciu niemieckiego słownictwa! Co dalej? Możesz podać Familienstand, stan cywilny, ale nie jest to obowiązkowe. Co dalej? Opisujesz Schulausbildung, czyli swoje wykształcenie. Przedstawiasz też potencjalnemu pracodawcy Praktische Erfahrungen, co z niemieckiego na polski przetłumaczymy jako doświadczenie zawodowe. To jeden z kluczowych elementów. Nie zapomnieliśmy o czymś? W prawym górnym rogu Twojego Lebenslauf zamieść zdjęcie.
  4. Profesjonalne CV po niemiecku jest wolne od szeroko pojętych błędów. Co to znaczy? Literówka, błędy ortograficzne czy zły niemiecki mogą postawić Cię w złym świetle. Zresztą, ani w Polsce, ani w Wielkiej Brytanii, USA czy w Japonii nikt nie lubi ludzi, którzy już na starcie wydają się niechlujnie podchodzić do tego, co mówi o nich samych.

Szukasz informacji o tłumaczeniach? Wejdź na https://biurkownia.pl/ - czekają tam na Ciebie ciekawe artykuły!

CV po niemiecku – co powinno się w nim znaleźć?

Pisanie samo w sobie nie przychodzi z łatwością dla wielu z nas. Tym bardziej takie, które ma przekonać drugą stronę, osobę czy firmę do tego, że to właśnie my jesteśmy tym, co najlepsze dla nich. Można wręcz śmiało powiedzieć, że czasem trzeba wejść w buty retora i przygotować mowę Na jakim etapie pisania jesteś? Zwykle życiorys zawodowy po niemiecku jest największym problemem dla tych osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy lub po wielu latach postanawiają coś zmienić w swoim życiu. Jak rozpocząć taką podróż? Weź czystą kartkę papieru lub otwórz Worda lub inny program do pisania. Nic nie pisz. Najpierw pomyśl, jak chcesz się pokazać pracodawcy? Co i jak mu przedstawisz? Potraktuj to jak taką przedwstępną rozmowę. Zastanów się, od jakiej strony się pokażesz. Chcesz uchodzić za człowieka poważnego, pomysłowego, a może takiego, który umie zarządzać ludźmi? Dobrze się zastanów zanim weźmiesz pióro, długopis, ołówek lub zanim zaczniesz pisać na klawiaturze. Opowiedzenie swojej historii na jednej stronie A4 to wyzwanie, nawet dla najlepszych.

Gotowy do rozpoczęcia pisania? Oto krótka i praktyczna lista rzeczy, które powinny się znaleźć w CV po niemiecku.  Zapoznaj się z nimi. Potraktuj to jako wskazówki, które mają Ci pomóc w dotarciu do celu. Podąż jednak swoją drogą. Stosuj się do standardów niemieckich, ale bądź sobą. Bo to właśnie Ty być może jesteś tym idealnym kandydatem, którego właśnie szuka firma z Niemiec. Zrób to profesjonalnie, ale nie obawiaj się inwencji. Czasem szczegół decyduje o tym, że to właśnie Ty, a nie ktoś inny otrzyma daną posadę. Zaczynamy?

  • Zdjęcie i dane osobowe (Persönliche Angaben): Pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko jeden raz. Jak więc być odebranym pozytywnie? Nie musisz ukończyć żadnego kursu, aby napisać dobre, wyróżniające się i przede wszystkim profesjonalne Curriculum Vitae, a tak naprawdę Lebenslauf. O czym należy pamiętać? Jedną z kluczowych rzeczy jest zdjęcie. Jaka powinna być fotografia dołączona do Lebenslauf? Profesjonalna. CV to nie social media, prywatny album czy miejsce na dzielenie się sweet fociami z bliską osobą. Dlaczego to tak ważne? Bo jak to się mówi: jak Cię widzą, tak Cię piszą.
  • Doświadczenie zawodowe (Berufliche Erfahrungen): Anthony Volodkin powiedział kiedyś: "bądź niezaprzeczalnie dobry. Żaden wysiłek marketingowy nie będzie dla tego substytutem". Znasz te słowa? Po co Ci je przytaczamy? Podstawą to jest być kimś dobrym w oczach potencjalnego pracodawcy. Jesteś?Jeśli masz jakąś wartość do wniesienia, śmiało pisz CV! Co należy napisać w punkcie opisującym Twoje doświadczenie zawodowe? Niemiecki rekruter chce zobaczyć to, co polski, angielski czy chiński. Czyli co? Twoje doświadczenie. Pamiętaj, że Niemcy cenią sobie zwięzłość i treściwość oraz jakość przekazu. Dobre CV zawiera więc wszystko to, co najważniejsze z przebiegu Twojej kariery zawodowej.
  • Znajomość języków obcych (Sprachen): Władasz niemieckim? Posługujesz się jakimiś językami obcymi? A może jesteś poliglotą? Znajomość języków jest bardzo ważna w oczach pracodawcy. Niemiecki rekruter na pewno spojrzy na ten punkt w Twoim CV. Ale czy w Twojej branży i na Twoim stanowisku są one wymagane? To już nieco inna kwestia. Na pewno przy pisaniu życiorysu warto nie pominąć tego punktu. Wiadomo, że jeżeli kandydujesz na stanowisko kierowcy w niemieckiej firmie, to dla nich najbardziej liczy się fakt czy posiadasz prawo jazdy, a także Twoje doświadczenie jako kierowcy. Kiedy chcesz zostać dziennikarzem niemieckojęzycznego dziennika, na pewno nie tylko będą chcieli wiedzieć czy władasz niemieckim lub innym językiem obcym, ale i sprawdzą Twoją praktyczną znajomość języków obcych. Poproszą też o referencje od poprzednich pracodawców. W pisaniu CV po niemiecku ważne jest, aby napisać je pod konkretną firmę i ogłoszenie.

CV po niemiecku

Jak napisać CV po niemiecku? Mamy nadzieję, ze znasz już odpowiedź na to pytanie. Brian Tracy powiedział, że "największym błędem, jaki możemy popełnić w życiu jest myślenie, że pracujemy dla kogokolwiek innego niż dla siebie". Weź sobie te słowa do serca, przemyśl je, a potem zacznij działać. Masz cel, pragnienie, marzenie o pracy w Niemczech? Zrób wszystko, co w Twoich siłach, aby być tam, gdzie chcesz się znaleźć. Boisz się czy masz szanse? Złe emocje czy problemy są chwilowe. Aby napisać dobre CV po niemiecku wystarczy przysiąść do tego, prześledzić przebieg naszej kariery zawodowej, zastanowić się nad naszymi mocnymi stronami i napisać życiorys. Potraktuj to jako "rozmowę" z drugą osobą. Pokaż się od jak najlepszej strony. Nie koloryzuj, dobrze? Bądź sobą. A teraz usiądź i napisz CV w języku niemieckim. Zrób ten krok, który przybliży Cię do realizacji Twojego celu. To jak, zaczynasz pisać swoje CV po niemiecku? Trzymamy kciuki za Twoją karierę!

Materiał powstał we współpracy z portalem https://tlumaczeniowy24.pl/ !

Oceń notkę
+ 0 -
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group