Licealiści z Dąbrowy Górniczej nagrali przeróbkę hymnu Męskiego Grania 2018 [WIDEO]

/ 18 lipca, 2018

Utwór „Początek” promujący tegoroczną trasę Męskie Granie opanował rozgłośnie radiowe i cieszy się popularnością w internecie. Napisana przez Krzysztofa Zalewskiego z pomocą Dawida Podsiadło i Korteza piosenka doczekała się nowej wersji w wykonaniu nastolatków z Dąbrowy Górniczej.

Zalewski, Podsiadło i Kortez w supergrupie?

Happy Choir Skłodowska nie tylko nagrał przeróbkę tej piosenki, ale też stworzył teledysk, którego duża część została zarejestrowana na jednym ujęciu. Poniżej możecie zobaczyć, jak im to wyszło.

To nie pierwszy raz, kiedy Happy Choir Skłodowska sięgnął po repertuar Męskiego Grania. W zeszłym roku chór nagrał przeróbkę utworu „Nieboskłon”.

Tegoroczna trasa Męskie Granie wystartowała 14 lipca w Poznaniu. Tradycyjnie, oprócz koncertów różnych wykonawców, na zakończenie każdego koncertu gra Męskie Granie Orkiestra, która wykonuje przeróbki słynnych polskich przebojów. W tejże grupie znaleźli się trzej liderzy – Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski i Kortez. Na scenie towarzyszą im także następujący muzycy: Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Jak co roku, Orkiestra oprócz utworu promującego daną edycję (w tym roku jest to „Początek”), gra – przede wszystkim – kowery. Jakie kompozycje tym razem usłyszała publiczność?

Pojawiły się takie piosenki jak m.in. „ChłopcyMyslovitz, „GrandaBrodki, „Minus 10 w Rio Lady Pank, „NiezwyciężonyArmii czy „Wyspa, drzewo, zamek” formacji Perfect.

W Poznaniu pojawili się goście. Maciek Maleńczuk wsparł w utworze z repertuaru grupy Maanam, a Katarzyna Groniec zmierzyła się z twórczością Moniki Brodki.

Tegoroczna objazdowa trasa koncertowa Męskiego Grania zawita do siedmiu miast. Przed nami czekają jeszcze następujące przystanki:

  • 21 lipca – Katowice, Strefa Kultury
  • 28 lipca – Wrocław, Pergola
  • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków)
  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki
  • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema
  • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

W tym roku, po raz pierwszy, obowiązują bilety imienne. Organizatorzy wprowadzili je na prośbę uczestników, aby walczyć z „konikami”, którzy w przeszłości masowo wykupywali wejściówki i sprzedawali je po mocno zawyżonych cenach.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także