terazmuzyka.pl
 
TAGI: the doors

Full Circle

"Full Circle" to ósmy studyjny album The Doors, natomiast drugi nagrany przez trio Ray Manzarek - Robby Krieger - John Densmore.

Wykonawca: The Doors


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 15 sierpnia 1972
Produkcja: The Doors
Wydawca: Elektra
Style: Funk Rock
Nasza ocena
Ocena społeczności 4.7
Oceń -

Trudno napisać cokolwiek dobrego o tej płycie. Panowie Manzarek, Krieger i Densmore spróbowali tu zdecydowanie odejść od starych, dobrych The Doors. Z jakim skutkiem? Bardzo kiepskim.

Doprawdy trudno doszukać się na tym albumie rzeczy naprawdę interesującej. Bo ani otwierająca go, mocno podsoulowana i w założeniu przebojowa, piosenka Get Up And Dance i następująca po niej 4 Billion Souls (nieco przypominająca proste i rytmiczne numery Ringo Starra) na to miano nie zasługują. A już coś tak dziwnego jak Verdilac (niby jazzrockowy twór z nawet niezłym saksofonowym solem, ale te pseudo etniczne zaśpiewy w klimacie voodoo...) woła o pomstę do nieba. Z założenia bluesrockowe numery, w rodzaju Hardwood Floor i The Peking King And The New York Queen, „dzięki” żeńskim głosom w tle tracą wiele ze swej zadziorności.

To minusy. Jeśli chodzi o plusy – od biedy – można do nich zaliczyć doorsowską wersję hitu Good Rockin’ Tonight Roya Browna z 1948 roku (na Full Circle skrócono tytuł do dwóch pierwszych członów). Brzmi to boogie dość uroczo: trochę nawet presleyowsko. Coś jeszcze? Może spodobać się instrumentalna część singlowego The Mosquito (fajny dialog gitary i elektrycznych organów). Chciałoby się krzyknąć: stare, dobre doorsowskie granie! Ciekawie wypada też ballada The Piano Bird za to jazzowe rozmycie i partię fletu w tle. Co by jednak o tym nie myśleć, parafrazując jednego gościa: niech te plusy nie przesłonią wam minusów. Dobrze się stało, że The Doors nie nagrali wtedy następnej płyty.

Recenzja The Doors - Full Circle

Autor: Grzesiek Kszczotek
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group