terazmuzyka.pl
 
TAGI: david bowie

Tonight

"Tonight" to szesnasty studyjny album Davida Bowiego. Chociaż płyta osiągnęła komercyjny sukces, to została oceniona bardzo surowo przez większość krytyków.

Wykonawca: David Bowie


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 1 września 1984
Produkcja: David Bowie, Derek Bramble, Hugh Padgham
Wydawca: EMI America
Style: Dance Rock, Pop Rock, Rock
Nasza ocena
Ocena społeczności 6.0
Oceń -

Po udanym, choć popowym czy jak kto woli wręcz dyskotekowym Let’s Dance Bowie poszedł za ciosem. I... trochę nie trafił. Tonight przyniósł mu właściwie tylko jeden wielki przebój: właśnie, zaśpiewany razem z Tiną Turner utwór tytułowy. Urocza, zgrabnie zaaranżowana (partia saksofonu!) ocierająca się o reggae piosenka... Zresztą reggae – ale w mocno europejskiej wersji – jest na tej płycie jeszcze więcej. Choćby w przyjemnym dla ucha Don’t Look Down. Ale trudno się w sumie dziwić, skoro jednym z producentów płyty jest Hugh Padgham, a na perkusji i tu gra sam Omar Hakim. Obaj bliscy współpracownicy Stinga.

Na Tonight w jeszcze większym stopniu niż na Let’s Dance swoje trzy grosze wtrącił Iggy Pop. Ten prekursor punk rocka jest współautorem blisko połowy piosenek. A w jednej, w Dancing With The Big Boys nawet śpiewa w duecie z Bowiem. Poza tym mamy tu nowe wersje – niestety mało ciekawe – God Only Knows The Beach Boys i I Keep Forgetting z repertuaru Chucka Johnsona. I na szczęście udaną próbę zbliżenia się do stylu Eddiego Cochrana w piosence Blue Jean.

Najciekawiej wydaje się jednak w otwierającym płytę Loving The Alien. To zresztą jedna z ulubionych piosenek Bowiego z tego okresu. Śpiewana charakterystycznym, jakby nosowym głosem, dość mocno przypomina najlepsze dokonania Bryana Ferry’ego i jego Roxy Music... [1998]

Recenzja David Bowie - Tonight

Autor: Grzesiek Kszczotek
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
 •  
 •  
  Carlos AlomarGitara
 •  
  Derek BrambleBas, Gitara, Syntezator, Wokal wspierający
 •  
  Carmine RojasBas
 •  
  Sammy FigueroaInstrumenty perkusyjne
 •  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group