terazmuzyka.pl
 
TAGI: david bowie

Never Let Me Down

Siedemnasty studyjny album Davida Bowiego nosił nazwę "Never Let Me Down". Brytyjski artysta napisał i nagrał wiekszość piosenek, które znalazły się na płycie, w Szwajcarii.

Wykonawca: David Bowie


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 27 kwietnia 1987
Produkcja: David Bowie, David Richards
Wydawca: EMI America
Style: Art Rock, Rock
Nasza ocena
Ocena społeczności 5.5
Oceń -

W dalszym ciągu Bowie tkwi w popowo-dyskotekowych ramach. Mamy więc zabarwiony soulem Day-In Day-Out. Mamy dość zróżnicowany, (aczkolwiek rozczarowujący po pięknym wstępie) Beat Of Your Drum. Są też przywołujący wspomnienie glamrocka Zeroes i lekko „kosmiczny” Glass Spider. Jest mocno zrytmizowany New York’s In Love i mocno utaneczniony (z obowiązkowym saksofonem) Too Dizzy.

Nie brak jednak na Never Let Me Down ostrych, rockowych zagrywek. Weźmy na przykład żywiołowe ’87 And Cry i Bang Bang, w których przypomina nam o sobie Peter Frampton (czy ktoś pamięta jeszcze zespół Humple Pie i film Orkiestra klubu samotnych serc sierżanta Pieprza?).

Osobna sprawa to Time Will Crawl – raczej najciekawszy kawałek na płycie. Prosty rytm, mało wyszukana aranżacja, wpadający w ucho tekst. Ma to swój klimat. Szkoda, że nie można było umieścić na płycie fantastycznego video. A gdyby dodać do tego jeszcze naprawdę bardzo ładną tytułową balladę mogło by się wydawać, że to całkiem fajna i pełna niespodzianek płyta. Nic z tych rzeczy. Dwie, nawet najbardziej niezwykłe kompozycje to trochę – jak na całą płytę – mało. Szczególnie gdy firmuje ją ktoś taki, jak David Bowie... [1998]

Recenzja David Bowie - Never Let Me Down

Autor: Grzesiek Kszczotek
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
 •  
 •  
  Carlos AlomarGitara, Tamburyn, Wokal wspierający
 •  
  Erdal KızılçayBas, Instrumenty klawiszowe, Perkusja, Wokal wspierający
 •  
  Peter FramptonGitara
 •  
  Philippe SaisseFortepian, Instrumenty klawiszowe
 •  
  Carmine RojasBas
 •  
  Sid McGinnisGitara
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group