terazmuzyka.pl
 
TAGI: bon jovi

Crush

Pięć lat fani Bon Jovi musieli czekać na nowy album. "Crush" przygotował nowy producent, a zespół postawił na jeszcze bardziej popowe brzmienie.

Wykonawca: Bon Jovi


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 13 czerwca 2000
Produkcja: Luke Ebbin, Jon Bon Jovi, Richie Sambora
Wydawca: Island
Style: Pop Rock, Rock
Nasza ocena
Ocena społeczności 7.0
Oceń -

Najlepszy album Bon Jovi od czasu New Jersey.

Album Crush ukazał się po pięcioletniej przerwie w działalności nagraniowej grupy. Bowiem tyle właśnie minęło od wydania These Days, moim zdaniem najsłabszego dokonania „nowego” Bon Jovi (w międzyczasie Jon przygotował album Destination Anywhere). Najwyraźniej te dłuższe wakacje zdecydowanie wyszły muzykom na dobre, gdyż album okazał się być znacznie bardziej udanym dziełem niż ten z 1995 roku.

O czym można się przekonać, słuchając otwierającego całe wydawnictwo It’s My Life. Wpadający w ucho refren przywodzi na myśl największe przeboje z Livin’ On A Prayer na czele. Ogromna popularność singla z tą piosenką wydaje się być wystarczającym dowodem powrotu do formy. Panowie z Bon Jovi pozwolili sobie również na mały ukłon w stronę artystów ery glam rocka, takich jak T. Rex czy David Bowie (Captain Crash And The Beauty Queen From Mars). Zresztą w przypadku tego albumu chyba właśnie znacznie bardziej inspirujący dla Bon Joviego, Sambory i reszty byli artyści europejscy z The Beatles na czele (Say It Isn’t So). Chociaż nie mogło też zabraknąć utworów przywodzących na myśl balladowe wcielenie Bryana Adamsa (Thank You For Loving Me).

Reasumując: Crush jest dowodem na to, że grupa Bon Jovi wciąż jest w znakomitej formie i pewnie jeszcze nie raz zaskoczy nas jakimś znakomitym albumem.

Recenzja Bon Jovi - Crush

Autor: Michał Kirmuć
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group