terazmuzyka.pl
 
TAGI: bon jovi

Bounce

"Bounce" to ósmy studyjny album w dorobku Bon Jovi, na który duży wpływ miały wydarzenia z 11 września 2001 roku. Promowało go pięć singli.

Wykonawca: Bon Jovi


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 8 października 2002
Produkcja: Luke Ebbin, Desmond Child, Andreas Carlsson i inni
Wydawca: Island, Mercury
Style: Rock
Nasza ocena
Ocena społeczności 7.0
Oceń -

No cóż, Bon Jovi od połowy lat osiemdziesiątych, czyli od momentu spektakularnego sukcesu płyty Slippery When Wet, jest niczym maszynka do robienia hitów. Bounce z całą pewnością tego wizerunku nie zburzy.

Już otwierający album utwór Undivided ma wszystkie cechy przeboju. Porywający rytm, łatwo wpadający w pamięć refren, a do tego świetny, prosty a zarazem motoryczny riff gitary. Także kolejne odsłony nie przynoszą rozczarowania. Everyday, który następuje tuż po Undivided, już zdążył nieźle namieszać w zestawieniach. W tym nagraniu Richie Sambora po raz kolejny potwierdza swoje przywiązanie do zabawki znanej jako talk box (tej samej, której używał w It’s My Life czy przede wszystkim w Livin’ On A Prayer).

The Distance trochę przemyka niezauważone, ale już Joey dzięki podniosłej partii smyków powinno przypaść do gustu zwolennikom nieco sentymentalnego wcielenia ekipy Jona. Podobnie jak All About Lovin’ You, Right Side Of Wrong i Open All Night, kolejne balladki utrzymane w stylu zbliżonym do Bad Of Roses czy Always. Fanki na pewno będą katowały je do znudzenia. Całkiem sympatycznie prezentuje się Love Me Back To Life (ciekawe unisono gitary z klawiszami), a także ekspresyjny utwór tytułowy, chwilami sprawiający wrażenie wariacji na temat It’s My Life (niemal identyczne akcenty w części canta). W obu tych utworach po raz kolejny pojawia się talk box Sambory.

Muszę przyznać, że jestem pełen podziwu dla formacji, która mimo upływu czasu pozostaje najlepsza w swojej kategorii. I, co równie ważne, w odróżnieniu od konkurentów sprzed lat ciągle istnieje.

Recenzja Bon Jovi - Bounce

Autor: Michał Kirmuć
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group