terazmuzyka.pl
 
TAGI: bon jovi

Lost Highway

Muzycy z Bon Jovi na swojej dziesiątej płycie "Lost Highway" powędrowali w stronę rockowej odmiany country. Ukazał się w 2007 roku. Promowało go pięć singli.

Wykonawca: Bon Jovi


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 19 czerwca 2007
Produkcja: Dann Huff, John Shanks, Desmond Child
Wydawca: Island, Mercury
Style: Country Rock
Nasza ocena
Ocena społeczności 6.4
Oceń -

W teorii filmu istnieje termin „kino stylu zerowego”. W dużym uproszczeniu polega to na tym, że film z założenia nie będzie w formie i narracji niczym zaskakiwać. Przekładając ten termin na język muzyki, Bon Jovi nagrali „płytę stylu zerowego”. Żadnych niespodzianek.

O Lost Highway zapomina się równie szybko jak o filmach, do których po jednokrotnym obejrzeniu już się nie wraca. Płyta prawie tak dopieszczona jak poprzednie. Ale jak wiemy, „prawie” czyni jednak sporą różnicę... Bon Jovi są zbyt sprytni, by zaserwować fanom dokładnie to samo, co na swoich ostatnich płytach: Bounce czy Have A Nice Day. Tym razem postanowili złagodnieć jeszcze bardziej. A może po prostu się zestarzeli? Lost Highway w niczym nie przypomina Keep The Faith czy Slippery When Wet. W porównaniu z Lost Highway te leciwe albumy miały choćby jeden-dwa prawdziwe rockowe hity, był tam jakiś pazur, jakaś namiastka prawdziwie ostrego grania. Bon Jovi AD 2007 nagrali płytę tak bardzo inspirowaną country, że powinni raczej zmienić nazwę na Bon Nasville Jovi. By osiągnąć taki efekt, zmieniono proporcje – mniej lub bardziej sentymentalne ballady (You Want To Make A Memory, Any Other Day, Seat Next To You, Everybody’s Broken, Till We Ain’t... ) przeważają ilościowo nad numerami mocniejszymi (Lost Highway, Summertime, We Got It Going On). Efekt jest taki, że płyta się snuje, nudzi i jak mówił inżynier Mamoń o polskim kinie: Nuda. Nic się nie dzieje proszę pana. Nic... Producenci uznali, że najlepiej będzie jak dodatkowo jeszcze złagodzą brzmienie całego zespołu, do nagrania Till We Ain’t Strangers Anymore zaproszą Le Ann Rimes, a Richie Sambora zmodyfikuje dźwięk swych gitar.

Bon Jovi to już od dawna zespół, w którym ważniejsze są pomysły na to jak się sprzedać, a nie jak nagrać dobrą płytę. Zebrane na Lost Highway nagrania są doskonałym dowodem na tę tezę. Powstało takie profesjonalne poprockowe nic. Produkt, nie muzyka. Do samochodu w długą trasę lepiej nie brać. Można usnąć za kierownicą.

Recenzja Bon Jovi - Lost Highway

Autor: Dawid Brykalski
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group