terazmuzyka.pl

Sin After Sin

"Sin After Sin" to trzeci studyjny album Judas Priest. Była to ich pierwsza płyta wydana przez wytwórnię CBS Records, przez co stracili prawa do swoich dwóch pierwszych wydawnictw.

Wykonawca: Judas Priest


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: Kwiecień 1977
Produkcja: Roger Glover, Judas Priest
Wydawca: CBS, Inc.
Style: Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 8.1
Oceniono na "10": 4 razy
Oceń -

Na tej płycie zaczyna się metalowy czad Judas Priest. Komplementować można by długo, ale chyba dość powiedzieć, że nabrali odpowiedniej prędkości. Przestali posiłkować się pomysłami riffowymi Tony’ego Iommiego i nawet łagodne dźwięki Diamonds And Rust z repertuaru folksingerki Joan Baez doczekały się przekonującego przetworzenia.

A tak przy okazji delikatniejszych zagrywek: nieudana jest próba judasowego balladowania w mdłym (i zbędnym) numerze Last Rose Of Summer.

I teraz już możemy się rozkoszować. Mamy na Sin After Sin wgniatającą w ziemię potęgę Starbreaker, jest szybki Let Us Prey z perkusyjną galopadą, trafiamy na podniosły Here Come The Tears. Najlepiej prezentują się skrajne numery – czyli, otwierający Sin After Sin, żywiołowy, długi, trochę pokombinowany Sinner i zmykający ten album, odpowiednio brutalnie zakończony Dissident Agressor. Wszędzie ostre riffy, świetne stylowe i oryginalne zarazem sola, ekspresyjny śpiew (a niekiedy krzyk) Halforda, wszystko zaś poparte właściwym brzmieniem. Nic dziwnego, skoro produkcją tego longplaya zajął się nie kto inny tylko – uwolniony od „purpurowych” obowiązków – Roger Glover. Uwaga! Począwszy od tego albumu aż do Painkiller włącznie, płyty Judas Priest dla CBS zostały w 2001 roku wznowione w wersjach zremasterowanych i z bonusami. Z jakością tych dodatków i ich wartością artystyczną bywa różnie (nie mówiąc już o chronologii). Niemniej, zamieszczone na Sin After Sin, ostry, demowej jakości Race With The Devil i koncertowy Jawbreaker jeszcze dodają płycie smaczku.

Recenzja Judas Priest - Sin After Sin

Autor: Łukasz Wewiór
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group