terazmuzyka.pl

Sabbath Bloody Sabbath

W opinii fanów i krytyków "Sabbath Bloody Sabbath" jest jedną z najwybitniejszych płyt w całym, bogatym studyjnym dorobku Black Sabbath.

Wykonawca: Black Sabbath


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 1 grudnia 1973
Produkcja: Black Sabbath
Wydawca: WWA, Vertigo
Style: Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 8.9
Oceniono na "10": 23 razy
Oceń -

Zaczęliśmy brzmieć w sposób, w jaki uważaliśmy, że chcemy brzmieć, a nie w sposób, w jaki inni uważali – mówił po latach Tony Iommi o Sabbath Bloody Sabbath. Produkowanej już bez niczyjej pomocy płycie, na której typowe składowe stylu grupy przeplotły się z... art rockiem.

Bardziej wymyślnym aranżacjom towarzyszyło wzbogacenie brzmienia nie tylko o rozmaite instrumenty klawiszowe, na których grali Iommi, Butler i Osbourne (m.in. w Who Are You; w instrumentalnym Fluff, będącym jakby krzyżówką Laguna Sunrise z Albatrossem Fleetwood Mac, Iommi użył klawesynu), jak i Rick Wakeman z Yes (w Sabbra Cadabra), ale też flet (Looking For Today) czy nawet dudy i orkiestrę (Spiral Architect). Zwracają uwagę nakładki gitarowe, kontrastowanie czadu łagodnością w obrębie jednej kompozycji (np. tytułowa, ze świetnym, zadziornym riffem i spokojniejszym refrenem). Ale jest i Sabbath w najbardziej ostrej odmianie, w Killing Yourself To Live. [2014]

Recenzja Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath

Autor: Paweł Brzykcy
Jak najmłodsze pokolenie reaguje na Black Sabbath? Niektóre reakcje są zaskakujące.
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group