terazmuzyka.pl

Born Again

"Born Again" to jedyny w dorobku Black Sabbath album nagrany z wokalistą Deep Purple, Ianem Gillanem. Mimo nie najlepszych recenzji płyta odniosła komercyjny sukces.

Wykonawca: Black Sabbath


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 7 sierpnia 1983
Produkcja: Black Sabbath, Robin Black
Wydawca: Vertigo, Warner Bros.
Style: Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 7.5
Oceniono na "10": 4 razy
Oceń -

Zapewne niejeden fan w latach 70. zastanawiał się, jak Sabbath brzmiałby, gdyby śpiewał w nim Robert Plant. Albo jak Ozzy poradziłby sobie w Deep Purple. Born Again to wyjątkowa możliwość sprawdzenia, jak wypada jedna z takich egzotycznych konfiguracji: Iommi, Butler i Ward grają tu z Ianem Gillanem. Może to obecna wiedza, że ten skład nie przetrwał długo, a może po prostu szczególny styl purpurowego wokalisty, znanego z wyluzowania i poczucia humoru, tak czy inaczej Born Again brzmi rzeczywiście jak rodzaj „projektu”, a nie poważny Black Sabbath. Gillan śpiewa absolutnie po swojemu (dzikie krzyki na wstępie Thrashed, „zawodzące” partie w Disturbing The Priest), po swojemu grają Sabaci... Zaskakujące jednak, lecz ten niezbyt spójny skład nagrał materiał, który znakomicie się broni. Decyduje o tym jakość kompozycji, świeżych, bezpretensjonalnych i radośnie czadowych. Thrashed, Digital Bitch czy powolny, transowy, ale i tak megaprzebojowy Zero The Hero – to po prostu świetne numery. [2014]

Recenzja Black Sabbath - Born Again

Autor: Paweł Brzykcy
Ian Gillan wspomniał szalone czasy, kiedy w latach 80. śpiewał w Black Sabbath.
 
Na oficjalnym kanale zespołu Deep Purple w serwisie YouTube pojawił się fragment występu, który nagrano ponad 30 lat temu.
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group