terazmuzyka.pl

Killing Machine

"Killing Machine" to piąty studyjny album Judas Priest. W USA nosił on nazwę "Hell Bent For Leather", ponieważ wydawcy nie podobał się tytuł nawiązujący do morderstwa.

Wykonawca: Judas Priest


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: Październik 1979
Produkcja: Judas Priest, James Guthrie
Wydawca: Columbia
Style: Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 7.4
Oceniono na "10": 1 raz
Oceń -

Ta płyta w Wielkiej Brytanii ukazała się wcześniej niż w USA i nosiła niezasłużony tytuł Killing Machine, Mordercza maszyna. Ostatecznie przyjął się tytuł amerykańskiego wydania – Hell Bent For Leather (projekt okładki zachowano).

Repertuar lokuje się blisko poprzedniego albumu. Jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że Judas Priest traci tu impet. Chociaż Les Binks rozegrał się na dobre, a Delivering The Goods wieńczy kanonada perkusyjna. Znamienne, że The Green Manalishi zdecydowanie lepiej wypadło w wersji z następnego, koncertowego zestawu. Niewiele zmienia też fakt, iż coś fajnego czai się w „kroczącym” riffie Killing Machine czy w akustycznej balladzie Before The Dawn. I dziwnie słucha się piosenkowego, na pewno wpadającego w ucho Evening Star... Albo Burnin’ Up – rozgrzewającego się i, niestety, szybko gasnącego.

Honoru bronią numery, które stać się miały judasowymi evergreenami: motoryczny Hell Bent For Leather i Running Wild z efektownymi akcjami wokalisty. Trochę mało, co?

Bonusy ego albumu to Fight For Your Live, pierwowzór świetnego Rock Hard, Ride Free z Defenders Of The Faith i Riding On The Wind w wersji live.

Recenzja Judas Priest - Killing Machine

Autor: Łukasz Wewiór
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group