terazmuzyka.pl

Point of Entry

"Point of Entry" to siódmy album Judas Priest. Muzycy wciąż grają na koncertach utwory z tej płyty, jak na przykład "Hot Rockin" czy "Heading Out To The Highway".

Wykonawca: Judas Priest


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: Luty 1981
Produkcja: Judas Priest, Tom Allom
Wydawca: Columbia
Style: Hard Rock, Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 3.9
Oceniono na "10": 2 razy
Oceń -

Z jednej strony biorąc: urozmaicona i odważna to płyta, z drugiej zaś: przekombinowana, niespójna i prezentująca kapelę ze spiłowanymi pazurami.

Bezsensowny wydaje się powrót do boogie w chwytliwym You Say Yes, All The Way czy w radosnym Troubleshooter. Odrzuca przesłodzony liryzm zaśpiewów w melodyjnym Turning Circles. Ani grama metalu, za to sporo Ameryki. To Judasi? Nie wierzę! Resztki dynamiki prawdziwego Priesta zawiera On The Run – też jednak w gitarowych tematach bliski blues rocka (sytuację ratuje metaliczne brzmienie). Heading Out To The Highway doczekał się uznania wśród fanów grupy, jednak w zestawieniu z Running Wild czy The Ripper wypada mdło. Tylko jeden numer, Hot Rockin’ przystaje do wcześniejszego riffowania zespołu, lecz jest niebezpiecznie bliski autoplagiatu... I cóż z tego, że miło posłuchać jak dudni sekcja w Desert Plains, że ładne nuty czasem „wydłubią” gitarzyści, skoro wszystko jest jakoś bez wyrazu. Na płycie Point Of Entry nawet śpiew Roba Halforda wydaje się bez entuzjazmu, bez mocy. Uznajmy, że potrzebowali odpoczynku.

Bonusy tego wydawnictwa to trafione niespodzianki. Bardzo heavy Thunder Road i lepsza – koncertowa – wersja Desert Plains.

Recenzja Judas Priest - Point of Entry

Autor: Łukasz Wewiór
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group