terazmuzyka.pl

For Crying Out Loud

For Crying Out Loud to szósty studyjny album angielskiej grupy Kasabian. Utwór "Comeback Kid" został wykorzystany w soundtracku do gry FIFA 2017 już jesienią 2016 roku.

Wykonawca: Kasabian


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 5 maja 2017
Produkcja: Sergio Pizzorno
Wydawca: Columbia
Style: Elektronika, Rock Elektroniczny
Nasza ocena
Ocena społeczności 6.1
Oceniono na "10": 1 raz
Oceń -

Może coś mi się pomieszało? – pomyślałem po uruchomieniu pierwszego utworu z nowej płyty Kasabian, Ill Ray (The King). Zespół zasuwa rocksteady przechodzące w grunge, a potem french house? Ano zasuwa. To nie mnie się coś pomieszało, tylko odpowiedzialnemu za muzykę, teksty i produkcję Sergio Pizzorno. Cały album jest jedną wielką mieszanką stylistyczną. Niekoniecznie musi to być zarzutem, ale tu mamy do czynienia z czymś nierównym. Najprzyjemniej wypadają wycieczki do brzmień lat 80.: You’re In Love With A Psycho czy Wasted.
Zaskakują wpływy britpopowe: Good Fight czy Bless This Acid House. Nikt też nie będzie narzekał na typowy, pulsujący Kasabian (Are You Looking For Action?). Trochę gorzej wypada jednak Put Your Life On It, z gitarą akustyczną i folkowym przytupem – celowali w drugie Ho Hey The Lumineers? Sixteen Blocks zbliżony jest z kolei do Blur czy może Gorillaz, a przecież Kasabian wypracował własny, oryginalny styl – nie gorszy od projektów Albarna.
Sporo tu gitar, co stanowi przewagę nad elektroniczną płytą 48:13. Tamten album brzmiał jednak spójniej, miał koncepcję artystyczną. Tu mamy po prostu luźny zbiór piosenek.

Recenzja Kasabian - For Crying Out Loud

Autor: Bartek Koziczyński
Utwór pochodzący z płyty „For Crying Out Loud” zatytułowany „Ill Ray (The King)” doczekał się oficjalnego teledysku, który powstał przy udziale aktorki z serialu „Gra o tron”.
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group