terazmuzyka.pl

Defenders of the Faith

"Defenders of the Faith" to dziewiąty studyjny album Judas Priest. Na płycie znalazł się m.in. "Freewheel Burning", który stał się jednym z najbardziej popularnych utworów grupy.

Wykonawca: Judas Priest


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: Styczeń 1984
Produkcja: Tom Allom
Wydawca: Columbia
Style: Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 9.0
Oceniono na "10": 14 razy
Oceń -

Defenders Of The Faith jest logiczną kontynuacją Screaming For Vengeance. Różnica jest właściwie taka, że pojawia się tu trochę więcej elektronicznych ozdobników – rzecz jasna nie na tyle dużo, by ktokolwiek wątpił w prawdziwie heavymetalowy charakter zespołu. Repertuar znów można określić mianem „modelowego Judas Priest”. Największy killer pojawia się tym razem już na samym początku – Freewheel Burning to jeden z najbardziej popularnych utworów grupy – dzięki świetnemu klipowi często gościł na antenie MTV.

Rzecz utrzymana jest w bardzo szybkim tempie, Halford wyrzuca z siebie słowa z szybkością karabinu maszynowego, by zaraz potem histerycznie wrzasnąć, zaś całość ozdabiają supermelodyjne solówki gitar. Kolejne typowo judasowe numery to Jawbreaker, The Sentinel (dla Halforda – z jego skalą głosu – zaśpiewać taki refren to drobiazg) i najszybszy z nich Eat Me Alive. Ten ostatni utwór wywołał trochę kontrowersji ze względu na tekst, traktujący wprawdzie o ostrym seksie, ale w sposób ewidentnie żartobliwy. Amerykańscy obrońcy moralności potraktowali rzecz ze śmiertelną powagą, umieszczając Eat Me Alive na liście utworów, których młodzież nie powinna usłyszeć. Poza tym są na tym albumie dwa bardzo fajne numery utrzymane w średnim tempie (Rock Hard Ride Free – z wysmakowanymi długimi solówkami – i Some Heads Are Gonna Roll); są i trzy wolne: napędzany pulsującym basem Hilla Night Comes Down Heavy Duty płynnie przechodzące w Defenders Of The Faith (z dograną wrzawą tłumu). Zawsze dziwiło mnie, że obok Freewheel Burning największą popularność zyskał z tej płyty utwór Love Bites; opiera się on na powtarzaniu nie najciekawszego refrenu, i jak dla mnie jest trochę zbyt monotonny. Nie zmienia to jednak faktu, że Defenders Of The Faith jest jedną z najlepszych płyt Judas Priest.

Recenzja Judas Priest - Defenders of the Faith

Autor: Paweł Brzykcy
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group