terazmuzyka.pl

Turbo

"Turbo" to dziesiąty studyjny album Judas Priest. Muzycy zafascynowani elektroniką złagodzili swoje brzmienie. Ich ulubionymi instrumentami stały się wszelkiego rodzaju syntezatory.

Wykonawca: Judas Priest


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: Kwiecień 1986
Produkcja: Tom Allom
Wydawca: Columbia
Style: Glam Metal, Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 4.8
Oceniono na "10": 5 razy
Oceń -

Album ten uznać trzeba za znak czasów, w których powstał. W połowie lat osiemdziesiątych wiele zespołów rockowych, w tym Judas Priest, uległo fascynacji elektroniką i złagodziło swoje brzmienie. Eksperymentów i poszukiwania nowych środków artystycznego wyrazu nie należy oczywiście potępiać, ale tym przypadku modyfikacja stylu posunięta jest zbyt daleko. Po przeprowadzce do USA muzycy dobrze wiedzieli, jaka płyta może przynieść sukces na tamtym rynku i sprokurowali muzykę wygładzoną, pozbawioną zadziorności – określenie „heavy metal” zupełnie nie pasuje do tego materiału. Ulubionymi instrumentami muzyków stały się na Turbo wszelkiego rodzaju syntezatory.

Najgorsze jest jednak to, że większość utworów nie obroniłaby się nawet w „normalnych” aranżacjach – w Wild Nights, Hot & Crazy Days czy Out In The Cold dominuje rockowy banał; Judas Priest wyrzekł się swego stylu na tyle, że nagrania te zaczynają kojarzyć się z propozycjami – powiedzmy – Foreigner. To nie przypadek, że w koncertowym repertuarze grupy na dłużej utrzymał się tylko Turbo Lover – numer z nawet fajnym refrenem, który zapamiętuje się na dłużej. To akurat jest wyjątkiem od reguły; po Turbo zostaje przede wszystkim wrażenie „radiowej papki”. Oczywiście, szybki Hot For Love czy Reckless to całkiem zgrabne softmetalowe utwory, jednak od tego zespołu oczekujemy zupełnie innej muzyki...

Recenzja Judas Priest - Turbo

Autor: Paweł Brzykcy
Można już posłuchać wersji koncertowej utworu „Locked In”, która ukaże się na reedycji albumu „Turbo”.
 
Już za kila tygodni światło dzienne ujrzy album „Turbo 30”, na którym jednym z rarytasów będzie utwór „Out In the Cold” w nieznanej dotychczas wersji.
 
Trzypłytowe wydawnictwo ukaże się z okazji 30. rocznicy premiery płyty.
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group