terazmuzyka.pl

Jugulator

"Jugulator" to trzynasty album Judas Priest. Jednocześnie pierwsza płyta z Timem "Ripperem" Owensem na wokalu, który zastąpił Roba Halforda.

Wykonawca: Judas Priest


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: Październik 1997
Produkcja: Glenn Tipton, K. K. Downing, Sean Lynch
Wydawca: SPV/Steamhammer
Style: Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 6.0
Oceniono na "10": 2 razy
Oceń -

Będę bronił Jugulator. Ci wszyscy, którzy ostro krytykowali tę płytę tuż po jej wydaniu byli moim zdaniem zbyt wstrząśnięci odejściem Robba Halforda – i to po doskonałej płycie Painkiller! Judas z nowym wokalistą powrócił eksperymentalnym, unowocześnionym i... powalającym materiałem.

Stary fan Judasów „Ripper” Owens ma sporo pary w gardle, śpiewa potężniej od swego legendarnego poprzednika, ale potrafi też „polecieć wysoko” (choćby w Abductors). Brzmienie gitar jest zdecydowanie współczesne i „mięsiste”. Motywy przeważnie ciężko brzmiące, kompozycje zaś „maszynowo”–mroczne (może nawet jest tu coś z ducha Alice In Chains); zresztą większość tekstów traktuje o śmierci, zagładzie.

W tytułowym numerze albumu – nie odbiegającym aż tak bardzo od dawnych poczynań Priest – przytłaczające wagą metalu fragmenty przerywane są terkotem perkusyjnym i wyścigiem gitar. Ten patent muzycy z powodzeniem stosują też w Brain Dead czy Blood Stained. A najnowocześniej wypada Bullet Train, gdzie riff z refrenu ma sporo wspólnego z refrenem... Sinner z Sin After Sin. Są też inne odniesienia do tradycji. Prawie że sabbathowy klimat ma Burn In Hell. To rewelacyjny numer ze świetnym riffem, wybuchowym finałem, i – mówiąc najkrócej – doskonałym Ripperem. Monumentalny, dziewięciominutowy Cathedral Spires zamyka ten naprawdę fajny album.

Recenzja Judas Priest - Jugulator

Autor: Łukasz Wewiór
Recenzje czytelników
Autor: Kuba Szkopański
+ 0 -

Pierwsza płyta bez Boga Metalu. Łatwo Judasi nie mieli. Wszakże to Rob Halford był ikoną - to...
Pokaż treść

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group