terazmuzyka.pl
 
TAGI: iron maiden

Live After Death

Koncertówka z najlepszego okresu twórczości Iron Maiden. "Live After Death" to jedna z najważniejszych i najlepszych w historii rocka płyt koncertowych.

Wykonawca: Iron Maiden


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Koncertowy
Data wydania albumu: 14 października 1985
Produkcja: Martin Birch
Wydawca: EMI
Style: Heavy Metal, New Wave of British Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 9.4
Oceniono na "10": 60 razy
Oceń -

Ten dwupłytowy album, będący czymś w rodzaju podsumowania pięciu poprzednich płyt zespołu, stanowi, moim zdaniem, punkt odniesienia dla wszystkich późniejszych koncertówek Maiden. Dodam od razu, że po dziś dzień pozostaje wzorcem niedoścignionym. Live After Death to niesamowita energia plus wspaniała precyzja wykonawcza - zapis koncertów w Long Beach Arena stał się dla Iron Maiden tym, czym dla Deep Purple było Made In Japan.

Wszystkie utwory (może z wyjątkiem Aces High) wypadają tu lepiej od, udanych przecież, studyjnych wersji. Nie chodzi o zmiany aranżacyjne - odstępstwa od oryginału słychać jedynie w Running Free (numer ten staje się tłem wokalnego pojedynku Dickinsona z publicznością), a tam gdzie trzeba pojawiają się nawet fragmenty odtwarzane z taśmy! Bodaj najwięcej w wersji live zyskał Hallowed Be Thy Name - dopiero wersja z tego koncertowego zbioru jest prawdziwym arcydziełem. Live After Death można zatem śmiało potraktować jako swoiste greatest hits pierwszego etapu twórczości Maiden.

Album opakowany w wyjątkowo efektowną okładkę (ze smaczkiem w postaci cytatu z Lovecrafta) jest szczególny z jeszcze jednego powodu: to właśnie podczas World Slavery Tour Harris i spółka po raz pierwszy zawitali do Polski. W tamtych latach, gdy oddzielała nas od Zachodu „żelazna kurtyna”, było to jak wizyta przyjaciół z innej galaktyki. [rok 2003]

Recenzja Iron Maiden - Live After Death

Autor: Paweł Brzykcy
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group