terazmuzyka.pl
 
TAGI: iron maiden

A Real Dead One

Na "A Real Dead One" skompilowano wykonania utworów z pierwszych pięciu płyt podczas trasy "Fear of the Dark" Iron Maiden. Posłuchać można...

Wykonawca: Iron Maiden


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Koncertowy
Data wydania albumu: 18 października 1993
Produkcja: Steve Harris
Wydawca: EMI
Nasza ocena
Ocena społeczności 9.1
Oceniono na "10": 17 razy
Oceń -

Ten dwukompaktowy album stanowi połączenie wydanych niegdyś oddzielnie albumów A Real Live One A Real Dead One (oba wyszły w 1993 roku). Pomysł był taki: zarejestrować kilkanaście występów i wybrać z nich najlepsze kąski, dzieląc utwory na starocie i nowości, czyli na te z albumów sprzed i po Live After Death. Harris argumentował, że w ten sposób więcej fanów będzie miało pamiątkę z koncertów, na których byli; powodem wykonania takiej mozaiki mogło być jednak i to, że żaden z występów nie nadawał się do publikacji w całości. Nagrań dokonano w czasie trasy promującej Fear Of The Dark, podczas której zespół nie był w szczytowej formie, a Dickinson nosił się już z zamiarem opuszczenia grupy.

Najlepiej prezentuje się tu materiał „z czasów Gersa”, ze wskazaniem na czadowy Be Quick Or Be Dead Fear Of The Dark. Wykonanie tego ostatniego, z bezbłędnymi wejściami wokalnymi publiczności, bije na głowę wersję studyjną (brawo Finowie - numer nagrano w Helsinkach...). W pamięć zapada też ballada Wasting Love (zapowiedziana przez Dickinsona płynną francuszczyzną!) i antywojenny Afraid To Shoot Strangers.

Co do płyty ze starociami, to można zastanawiać się nad sensem jej wydania: większość numerów pojawiła się już przecież na klasycznym Live After Death.

Po wysłuchaniu A Real Dead One można odnieść wrażenie, że machina Maiden zaczęła ulegać korozji. Gers nie zachwyca jako solówkarz, dość bałaganiarsko odtwarza też partie Smitha; nawet Dickinsonowi zdarza się upraszczać sobie robotę.

Warto posłuchać A Real Live One; druga płyta wyłącznie dla maidenomaniaków. [rok 2003]

Recenzja Iron Maiden - A Real Dead One

Autor: Paweł Brzykcy
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Podobni wykonawcy
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group