terazmuzyka.pl
 
TAGI: iron maiden

Virtual XI

Zdaniem wielu "Virtual XI" to najsłabsza płyta w dyskografii Iron Maiden. Wydaje się, że jest to opinia uzasadniona.

Wykonawca: Iron Maiden


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 23 marca 1998
Produkcja: Steve Harris & Nigel Green
Wydawca: EMI
Style: Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 8.6
Oceniono na "10": 18 razy
Oceń -

Na Virtual XI Harris i spółka pofolgowali swej futbolowej pasji. Wydanie „Jedenastki” zbiegło się z Mundialem we Francji - okazja była więc przednia. W książeczce obejrzeć można efektowne zdjęcia drużyny Iron Maiden, złożonej z muzyków i ich przyjaciół, a także... fotki znanych piłkarzy. Szkoda tylko, że skrywająca je okładka to graficzny kiks.

Płytę pilotował zgrabny numer The Angel And The Gambler, wsparty wideoklipem ze świetną sekwencją w kasynie. Niestety, na albumie numer ten został rozciągnięty do 12 minut, z czego połowę stanowi do znudzenia powtarzany refren. Pozostałe utwory nie przynoszą ani rewelacji, ani też większych wpadek - kompozycje zawierają wszystkie „obowiązkowe” składniki, lecz momentami robi się aż nadto schematycznie: wstępy na basie, jak ten w The Clansman, irytowały już na The X Factor. Także Mc Brain za bardzo się nie wysila - partie perkusji na Virtual XI są prościutkie jak nigdy dotąd. Humor może poprawić Bayley, który wypada lepiej niż w swych poprzednich nagraniach z Maiden. Z drugiej jednak strony biorąc - takie numery jak The Educated Fool czy balladowy Como Estais Amigos zostały napisane wyraźnie pod niego. Bo gdy w końcówce Don’t Look To The Eyes Of A Stranger trzeba zaśpiewać wysoko, zaczyna mieć problemy. Najlepsze utwory na płycie? The Educated Fool When Two Worlds Collide, chociaż w koncertowym repertuarze utrzymał się akurat The Clansman.

Po tym albumie stało się dla mnie jasne, że zespół w tym składzie nie ma szans nawiązać do dokonań z lat swej największej świetności. Na szczęście w drużynie Iron Maiden miały wkrótce nastąpić zmiany - i to te najbardziej oczekiwane przez fanów... [rok 2003]

Recenzja Iron Maiden - Virtual XI

Autor: Paweł Brzykcy
Wokalista Iron Maiden przyznał, że lubił śpiewać piosenki z czasów, w których na czele grupy stał Blaze Bayley.
 
Blaze Bayley był jednym z wokalistów Iron Maiden, ale wielu fanów formacji chce o tym okresie zapomnieć. Czy faktycznie był to czas spadku jakości muzycznej popularnego zespołu?
 
Związek Producentów Audio-Video opublikował pierwsze notowanie najlepiej sprzedających się albumów winylowych w Polsce.
 
Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Miroslav Zielinsky dodano: 22.04.2017, 21:53 #1
świetna płyta
wg mnie Virtual to świetna muzyka. może rzeczywiście trochę schematyczna i trochę sztuczna bo brak w niej właśnie tego żywiołu jak za Dickinsona ale świetnie się tej płyty słucha, jest cholernie melodyjna i jakoś taka uspokajająca
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group