terazmuzyka.pl
 
TAGI: queen

News of the World

Na szóstej studyjnej płycie Queen "News of the World" pojawiły się takie przeboje jak "We Will Rock You" czy "We Are the Champions".

Wykonawca: Queen


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 28 października 1977
Produkcja: Queen, Mike Stone
Wydawca: EMI, Parlophone
Style: Hard Rock
Nasza ocena
Ocena społeczności 9.1
Oceniono na "10": 18 razy
Oceń -

Wieści ze świata są takie, że zostawiamy operowe zaśpiewy, odwracamy się do pastiszu plecami, a bardziej zdecydowanie podążamy rockowym szlakiem. Trudno w to uwierzyć? Jeśli najsłynniejszy stadionowy zagrzewacz do walki (We Will Rock You) i hymn wieńczący zwycięstwo (We Are The Champions) nikogo nie przekonają, to mamy jeszcze ostrą, hardrockową rąbankę w postaci Sheer Heart Attack. Ciekawe dlaczego nie umieścili kompozycji dającej tytuł trzeciej płycie właśnie tam? Mniejsza o to. Dalej mamy wprawdzie dwie ballady, z których szczególnie Spread Your Wings (autorstwa Deacona) sprawia dobre wrażenie. Aż chce się rozpostrzeć te skrzydła i ulecieć gdzieś wysoko. Mamy i numer, którym nasz kochany perkusista powraca do rock’n’rollowego łomotu (Fight From The Inside). Niewiele dłużny jest mu Mercury jako twórca Get Down, Make Love. Gdy tak wsłuchać się w ten utwór, ma się dwa skojarzenia. Pierwsze: funkowy puls jest jakby zaczynem Another One Bites The Dust z The Game. Drugie: instrumentalna, jakby kosmiczna wstawka zapowiada z kolei całą ścieżkę dźwiękową do filmu Flash Gordon. Potem mamy jeszcze nawiązanie do blues rocka (Sleeping On The Sidewalk), ballady z domieszką z hiszpańska brzmiącej gitary (Who Needs You) i czegoś co brzmi jak... Queen skrzyżowane z Free (It’s Late). Kończy się tak jak każda płyta Queen kończyć się powinna. Nastrojowo i bardzo zapamiętale. Tytuł My Melancholy Blues mówi wszystko. Ale tylko o tym jednym utworze. Całej płycie News Of The World do tego smutku, bardzo daleko... [2006]

Recenzja Queen - News of the World

Autor: Grzesiek Kszczotek
Gitarzysta Queen, Brian May, zwykle wykazuje się anielskim opanowaniem. Tym razem jednak pewna kobieta wytrąciła go z równowagi.
 
Zespół Queen opublikował nieznaną wcześniej wersję utworu „All Dead, All Dead” z płyty „News Of The World”.
 
Gitarzysta Queen, Brian May, wypowiedział się w kwestii odżywiania, nawołując do przejścia na weganizm.
 
Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
FOREVER1977 dodano: 01.12.2016, 16:13 #1
Dla mnie płyta na 10
Płyta która wprowadziła mnie w świat twórczości Queen.
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group