terazmuzyka.pl

From the Muddy Banks of the Wishkah

"From the Muddy Banks of the Wishkah" to drugi koncertowy album Nirvana. Nagrania pochodzą z różnych koncertów, które grupa zagrała w latach 1989-1994.

Wykonawca: Nirvana


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Koncertowy
Data wydania albumu: Październik 1996
Produkcja: Shauna O' Brien, Diane Stata
Wydawca: DGC
Style: Grunge
Nasza ocena
Ocena społeczności 7.7
Oceniono na "10": 1 raz
Oceń -

Ostatnie jak dotąd oficjalne wydawnictwo Nirvany, From The Muddy Banks Of The Wishkah, jest zbiorem koncertowych nagrań zespołu z okresu od 1989 roku. O takim a nie innym doborze materiału zadecydowali Novoselic i Grohl. Założenie było proste: niech album pokaże jak najostrzejsze oblicze grupy, niech będzie przeciwwagą dla wydanego dwa lata wcześniej MTV Unplugged In New York. I rzeczywiście, to płyta diametralnie różna od zapisu występu nowojorskiego. Nirvana jawi się nam tu jako bestia, która zmiatała widzów kilkoma uderzeniami w struny gitar. Ale właśnie tak zwykle prezentowała się grupa na żywo.

Dobór piosenek jest więc adekwatny do koncepcji. Skoro ma być ostro, to nie zabrakło takich rzeczy, jak na przykład School, Tourette’s czy Negative Creep. Zresztą, co tu ukrywać, każdy fragment poraża agresją. A Polly zagrane jest zgiełkliwie i prawie tak szybko jak na Incesticide. Oprócz tego Smells Like Teen Spirit rzucające na kolana niczym w oryginale; równie dobrze prezentują się Lithium i Breed. Z rzeczy mniej oczywistych mamy przede wszystkim Spank Thru. Jeden z pierwszych kawałków nagranych przez Nirvanę, nie zmieścił się ani na Bleach, ani nawet na Incesticide, tu po raz pierwszy wydany na długogrającej płycie zespołu (wcześniej tylko na składance Sub Pop 200).

From The Muddy Banks Of The Wishkah to po prostu bardzo ważny dokument. Wiadomo, nie ma sensu zaczynać znajomości z formacją od tego albumu. Z drugiej jednak strony jak żaden inny oddaje on żywioł Nirvany wtedy, gdy dawała z siebie wszystko. Na scenie.

Recenzja Nirvana - From the Muddy Banks of the Wishkah

Autor: Borys Dejnarowicz
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group