terazmuzyka.pl
 
TAGI: pink floyd

More

Trzeci studyjny album Pink Floyd "More" jest zapisem ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule. To pierwsza płyta zespołu, która została nagrana bez Syda Barretta.

Wykonawca: Pink Floyd


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 13 czerwca 1969
Produkcja: Pink Floyd
Wydawca: EMI Columbia, Tower
Style: Rock Psychodeliczny
Nasza ocena
Ocena społeczności 6.7
Oceń -

Repertuar tego albumu powstał na potrzeby filmu Barbeta Schroedera, More. Predyspozycje zespołu do tworzenia muzyki ilustracyjnej zostały zatem odpowiednio wcześnie dostrzeżone, szkoda jednak, że rezultat tej współpracy rozczarowuje.

Pomijając już sprawę odbierania tego typu wydawnictw w izolacji od filmu, trudno pozbyć się wrażenia, że obcujemy z takim pobocznym Floydem. Oczywiście, sporo tu fragmentów typowo ilustracyjnych, związanych z niewesołą atmosferą filmu. Ale na dłużej zapada w pamięć tylko kilka utworów. Najlepsze dwa to otwierający Cirrus Minor, który spokojnie mógłby znaleźć się na A Saucerful Of Secrets, i urzekająca, śpiewana przez Gilmoura piosenka Green Is The Colour. W następnej kolejności zupełnie nietypowy dla grupy, ostry The Nile Song i Cymbaline. Reszta repertuaru właściwie wyjaśnia, dlaczego ta płyta ma opinię najsłabszego dzieła Pink Floyd. [2004]

Recenzja Pink Floyd - More

Autor: Paweł Brzykcy
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group