terazmuzyka.pl
 
TAGI: pink floyd

Obscured by Clouds

Kolejny po "More" album Pink Floyd przygotowany na potrzeby filmowej produkcji - "La Vallée" w reżyserii Barbeta Schroedera - nosił nazwę "Obscured by Clouds".

Wykonawca: Pink Floyd


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 2 czerwca 1972
Produkcja: Pink Floyd
Wydawca: Harvest, Capitol
Style: Rock Progresywny
Nasza ocena
Ocena społeczności 7.1
Oceń -

Płyta będąca swego rodzaju kontynuacją More. Mamy tu bowiem do czynienia z muzyką do kolejnego filmu Barbeta Schroedera, La Valee. Pospieszne tworzenie na zamówienie reżysera najwyraźniej nie wychodziło grupie na dobre. Większość z zawartych tu utworów instrumentalnych i piosenek robi wrażenie jakichś floydowych odrzutów. Coś bardziej interesującego zaczyna się dziać dopiero na wysokości Mudmen, nastrojowego numeru z tym jedynym, od razu rozpoznawalnym brzmieniem gitary Gilmoura.

Wydaje mi się, że właśnie przy okazji tych filmowych płyt można spojrzeć na fenomen Pink Floyd nieco z dystansu. Ten przeciętny materiał pozwala uzmysłowić sobie fakt, iż żaden ze śpiewających w zespole muzyków nie był tak naprawdę wokalistą z prawdziwego zdarzenia. A przy okazji takich utworów jak Free Four jeszcze i to, jak wiele wczesny Pink Floyd zawdzięczał Beatlesom. Ale wpływu tej grupy muzycy przecież nigdy nie ukrywali. [2004]

Recenzja Pink Floyd - Obscured by Clouds

Autor: Paweł Brzykcy
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group